Звістка

Новини України та світу

  • УКРАЇНА
  • CВІТ
  • БЛОГИ
  • CУСПІЛЬСТВО
  • ПОРАДИ
  • РІЗНЕ
  • Home
  • Події
  • ОЦЕ ТАК!! Мадяр зробив заяву про завершення війни в Україні

ОЦЕ ТАК!! Мадяр зробив заяву про завершення війни в Україні

khristina
15.04.202615.04.2026 No Comments

Політичний ландшафт Угорщини зазнає фундаментальних трансформацій. Новообраний прем’єр-міністр та лідер партії «Тиса» Петер Мадяр під час своєї першої прессенференції після перемоги на виборах зробив низку сенсаційних заяв, які сигналізують про кардинальний розрив із політикою Віктора Орбана щодо України.

Україна — жертва агресії, а Будапештський меморандум — чинний

На відміну від свого попередника, Петер Мадяр чітко розставив акценти у питанні російсько-української війни. Він прямо назвав Україну жертвою неспровокованої агресії з боку РФ та наголосив на важливості міжнародного права.

Ключові тези майбутнього глави уряду:

Суверенітет: Мадяр підкреслив, що обов’язком будь-якого українського уряду є захист територіальної цілісності.
Міжнародні гарантії: Політик нагадав про Будапештський меморандум 1994 року, згідно з яким Росія зобов’язалася поважати кордони України.

Право на вибір: Жодна третя сторона не має права диктувати Києву умови, за яких має бути укладений мирний договір.

«Ніхто не має права вказувати українцям, за яких умов вони мають укласти мир», — заявив Мадяр, демонструючи повагу до суб’єктності України.

Кінець блокування: 90 мільярдів євро для Києва

Одним із найбільш очікуваних рішень нового уряду стане розблокування фінансової допомоги від Європейського Союзу. Петер Мадяр запевнив, що Угорщина більше не перешкоджатиме виділенню Україні кредиту у розмірі 90 мільярдів євро.

Своє рішення він аргументував прагматично: попередній уряд Орбана спочатку сам підтримав це рішення на рівні ЄС, а потім «безпричинно» змінив позицію на протилежну. Мадяр планує повернути угорську дипломатію до послідовності та виконання спільних європейських домовленостей.

Що це означає для України?

Зміна риторики Будапешта може стати ключовим фактором у прискоренні євроінтеграції України та зміцненні стабільності допомоги від ЄС. Позиція Мадяра відкриває шлях до конструктивного діалогу, про готовність до якого вже заявляв Володимир Зеленський.

Навігація записів

Зеленський відповів, чи готовий до зустрічі з Мадяром

Related Articles

У строгому костюмі і з брошками-пташками: Олена Зеленська на діловій зустрічі у Києві

khristina
15.04.202615.04.2026 No Comments

“Він був хорошою людиною”, – Трамп шокував заявою про Орбана, невже..

khristina
15.04.202615.04.2026 No Comments

Вiйна в Укpаїні закiнчиться, коли буде четвірка: вiдома мoльфарка зpобила нове пеpедбачення

khristina
15.04.202615.04.2026 No Comments

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes