Можливі терміни закінчення війни Росії проти України визначить те, як розвиватиметься ситуація на фронті. Зараз ключовою точкою є навіть не Херсон, а Херсонська область, де перебуває велике угруповання російських військ, що налічує 25 тисяч військовослужбовців. Це угруповання зараз фактично оточене.
Коли сили російських окупантів на окупованій частині Херсонщини впадуть, це запустить ланцюгову реакцію як щодо армії країни-агресорки РФ, так і щодо її еліт. Про це розповів політичний та економічний експерт Тарас Загородній в інтерв’ю Главреду.
“Звільнення Херсона – це буде все. Існує ймовірність, що після звільнення Херсона ми втратимо Путіна в усіх відношеннях, тому що для нього втрата влади – це втрата життя”, – зазначає експерт.
Нові еліти, які прийдуть до влади в РФ після падіння Путіна, можуть спробувати вийти на переговори з Україною щодо війни.
“Що стосується часових меж, то за оптимістичним сценарієм це триватиме півроку. Однак якщо Путін завтра сконає, ці процеси можуть вкластися і в чотири місяці. За песимістичним – ми виходимо в літо наступного року”, – припускає експерт.
Також він наголосив, що зараз в України та Заходу склався консенсус щодо того, що не можна вести переговори з Росією до того часу, поки країна-агресорка не виведе свої війська на межі станом до 24 лютого цього року.
За словами експерта, у війні вже був поворотний момент. Ним стали вибухи у Криму. Ця ситуація показала, що удари по окупованому півострову не призвели до ядерного удару з боку РФ і ядерної війни не буде.
“Путін злякався, а російська еліта не готова до протистояння, як заявлялося”, – зазначає Загородній.
За даними британської розвідки, РФ почала створювати поруч з пошкодженим Антонівським мостом під Херсоном переправу з барж.
Про це йдеться в огляді про війну в Україні за 23 серпня.
“На вихідних РФ, скоріш за все, почала пересувати баржі таким чином, щоб створити суттєвий плавучий міст через Дніпро поруч із пошкодженим Антонівським… Якщо цей імпровізований міст добудують, він майже напевно збільшить пропускну здатність для переправи через Дніпро, порівняно з поромами. Плавучий міст, скоріш за все, теж залишатиметься вразливим для українських атак”, – зазначають у ньому.
У попередньому огляді розповідали, що Росія намагається мотивувати бойовиків маріонеткових “Л/ДНР” для посилення своєї групи військ на Донбасі.
Проблеми ускладнюються тим, що Росія класифікує війну як “спеціальну військову операцію”, що обмежує повноваження держави щодо правового примусу.
“Командири, ймовірно, вдаються до прямого матеріального заохочення, у той час, як деякі бойові частини вважаються неблагонадійними для наступальних операцій”, – йдеться у звіті.
Зазначається, що проблеми ускладнюються тим, що Росія класифікує війну як “спеціальну військову операцію”, що обмежує повноваження держави щодо правового примусу.
Наразі Збройні сили України тримають повний вогневий контроль над усіма транспортними артеріями, якими окупанти можуть поповнювати свої резерви та запаси в Херсонській області.
Як заявила в ефірі одного з телеканалів керівник об’єднаного координаційного центру ОК Південь Сил оборони України Наталія Гуменюк, ці шляхи постачання потрібно повністю перерізати, проте слід враховувати, як ЗСУ просуватимуться згодом.
«Прохід важкої техніки Антонівським мостом вже заблокований — опори не витримають. Легковим транспортом окупаційні війська намагаються евакуюватися на лівий берег у тому числі керівний склад окупантів», — повідомила вона.
Гуменюк додала, що окупанти намагаються відновити рух через міст Каховської ГЕС, але ці ремонтні роботи не мають перспектив, тому що складність цієї гідротехнічної споруди передбачає не просто заливання бетоном, а складніші ремонтні роботи, технологічний процес, що в умовах вогневого контролю ЗСУ просто неможливо.
Джерело:korupciya.com