За даними джерел Politico, під час телефонної розмови Трамп сказав Зеленському таке: ідеї, що він допомагатиме Путіну, це “фейкові новини”, і пообіцяв добиватися справедливого світу.
Журналістам впливового американського видання Politico вдалося з’ясувати нові подробиці конфіденційної розмови Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського. Автор матеріалу Метью Камінськи у статті пише, що Україні не потрібно боятися обрання Трампа на пост президента. Більше того, перемога будь-якого кандидата (Трамп чи Харріс) дозволить Україні “зітхнути з полегшенням”.
У матеріалі повідомляється, що після заяви про висування своєї кандидатури на пост президента першим іноземним лідером, якому зателефонував Трамп, був Зеленський. Люди, знайомі з деталями, наполягають, що все пройшло навіть краще, ніж йшлося у теплих відгуках про їхню розмову. За їхніми словами, Трамп сказав Зеленському таке: ідеї, що він допомагатиме Путіну, це “фейкові новини”, і пообіцяв добиватися справедливого світу.
“Той факт, що Трамп назвав це хорошим рішенням, означає, що його ворожнеча із Зеленським – стара новина”, – сказав журналісту Politico колишній посол США в Україні Джон Гербст.
Водночас “его” Трампа дотримується реалістичного підходу до України, що межує з інтернаціоналізмом. Саме його адміністрація озброїла їх переносними протитанковими ракетними комплексами Javelin у 2017 році., що врятувало країну два роки тому, коли Путін розпочав війну. Барак Обама відмовився озброювати їх після того, як Росія у 2014 році окупувала Крим та розпочала проксі-конфлікт на Сході України.
Зеленський та його люди також бачать союзників України в орбіті Трампа та працюють над тим, щоб заручитися підтримкою трьох із них: колишнього голови Ради національної безпеки Роберта О’Браєнадержсекретаря Майка Помпео та сенатора від штату Арканзас Тома Коттона. Усі троє згадуються у дискусіях щодо постів у сфері національної безпеки у другій адміністрації Трампа.
Примітно, що Помпео став другим автором статті Девіда Урбана в The Wall Street Journal минулого тижня, де викладається амбітний план підтримки України, включаючи вступ до НАТО.
Тут діють усі звичайні для Трампа застереження. Ніхто не знає, що робитиме Трамп, найчастіше навіть сам Трамп. Константами його десятиліття на світовій арені є непередбачуваність, транзакційний, а не принциповий підхід до міжнародних справ і схильність до персоналізації політики.