Звістка

Новини України та світу

  • УКРАЇНА
  • CВІТ
  • БЛОГИ
  • CУСПІЛЬСТВО
  • ПОРАДИ
  • РІЗНЕ
  • Home
  • Події
  • Чи обов’язково жінок хоронити в хустці: священник відповів.

Чи обов’язково жінок хоронити в хустці: священник відповів.

khristina
12.08.202512.08.2025 No Comments

Отець Олексій Філюк пояснив, чи варто дотримуватися такої традиції, яка дуже поширена.

Одна з відомих і дуже поширених традицій в Україні – хоронити померлих жінок у хустці. І досить часто можна почути, що нібито це обов’язково – дотримуватися такої традиції.

Про те, чи справді варто дотримуватися такої традиції, розповів священник Православної церкви України Олексій Філюк.

Він наголосив, що немає таких приписів, що це обов’язково чи не обов’язково.

“Якщо людина християнка і ходила собі в хустинці весь вік, то хай собі хорониться в хустинці. Знаєте, хто як хоче. Але дивіться, братики, сестрички, головне, щоби спочити в Господі. Як апостол Павло казав: “Свій біг завершив, віру зберіг, у вірі спочити і піти до Небесного Батька”. А чи зав’яжуть вас в хустину, чи без хустини, чи в рейтузах, чи в банному халаті – то вже питання другорядне”, – сказав він.

Священник пояснив, що головне – щоб прожити життя з вірою у Бога.

“Якщо людина хоче в хустинці, хай хоронять християнку в хустинці. Не хоче, то хай не хоче. Якщо зварювальник хоче, то навіть можна, щоб його в робочому щитку хоронили. Хто собі як хоче, так собі заповідає. Скільки людей, скільки думок. В мене була парафіянка, яка перед смертю попросила, щоб в неї губи були намащені помадою, то так лежала у гробі, як сонце світило”, – зазначив отець Олексій Філюк.

Дивіться відео про те, чи обов’язково жінок хоронити в хустці:

Також раніше священник відповів, чи потрібно ставити пам’ятники при дорогах, якщо там хтось помер чи загинув. Отець Олексій Філюк пояснив, чи варто ставити пам’ятник або хрест на узбіччі біля того місця, де хтось загинув у ДТП.

Навігація записів

12 cepпня – Вeлuкe цepкoвнe cвятo! Cyвopo зaбopoнeнo poбuтu цi 5 peчeй – пepeлiк
YВAГA! Тepмlнoвe П0ПEPEДЖEННЯ! CЬoгoднi, 12 cepпня з 11 paнкy i дo 16 дня нa вyлuцю нi нoгoю

Related Articles

Почaлося? Нова вeлика вiйна? 756 пуcкових устaновок готoві до запyску ракет. Деталі…

khristina
30.01.202630.01.2026 No Comments

Прийшло звідки не чекали: по Україні вдарить -25 °С — яким містам потрібно готуватися…

khristina
30.01.202630.01.2026 No Comments

Пoтeплiння cкacoвyєтьcя: в Укpaїнy мчaть aнoмaльнi мopoзи…

khristina
30.01.202630.01.2026 No Comments

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes