Звістка

Новини України та світу

  • УКРАЇНА
  • CВІТ
  • БЛОГИ
  • CУСПІЛЬСТВО
  • ПОРАДИ
  • РІЗНЕ
  • Home
  • Події
  • У храмі ПЦУ на Франківщині заявили, що святкуватимуть Різдво 7 січня

У храмі ПЦУ на Франківщині заявили, що святкуватимуть Різдво 7 січня

khristina
25.12.202525.12.2025 No Comments

У громаді на Івано-Франківщині знову виникла дискусія щодо дати святкування Різдва. Один із храмів Православної церкви України вирішив залишитися на старому календарі, попри загальноцерковний перехід. 

Рішення ухвалили після тривалого обговорення з парафіянами. Про це повідомляє Суспільне.

У селі Космач на Івано-Франківщині віряни храму Святих апостолів Петра і Павла ПЦУ святкуватимуть Різдво 7 січня 2026 року.

Рішення не переходити на новоюліанський календар ухвалили 18 грудня під час круглого столу за участі парафіян, церковного керівництва та представників громади.
Голова Космацької громади Дмитро Мохначук зазначив, що у зібранні брали участь дві ініціативні групи – прихильники й противники переходу на новий календар, настоятель храму, голова церковного комітету та представники місцевої влади.

Мохначук пояснив, що відповідно до положень Синоду ПЦУ, якщо дві третини парафіян виступають проти переходу на новоюліанський календар, парафії можуть дозволити залишитися на старому стилі.

У результаті в храмі 25 грудня відбудеться богослужіння за Україну, перемогу та військових, а різдвяну службу проведуть 7 січня.

Голова уточнив, що обговорення тривало понад дві з половиною години й далося непросто. Він зазначив, що календарне питання спричинило напругу серед жителів села, призвело до конфліктів і поділу в родинах.

Водночас у п’яти інших храмах Космацької громади – чотирьох ПЦУ та одному УГКЦ – Різдво святкуватимуть 25 грудня. Раніше депутати сільської ради рекомендували всім церквам громади перейти на новоюліанський календар, однак остаточне рішення залишили за релігійними громадами.
Голова громади наголосив, що відповідно до Конституції України держава не втручається у справи релігії, а місцева влада може лише сприяти діалогу та надавати рекомендації.

В Івано-Франківській єпархії ПЦУ про зібрання в Космачі офіційно не знали, повідомив віцеканцлер єпархії ієромонах Стефан (Козак). Він зазначив, що рішення Архієрейського собору ПЦУ передбачає перехід на новоюліанський календар, але також дозволяє парафіям за бажанням залишатися на старому стилі без визначеного терміну.

За словами священнослужителя, окрім Космача, на Прикарпатті ще дві парафії на Городенківщині святкуватимуть Різдво 7 січня. Люди пояснюють це звичкою та прагненням зберегти традиційний для себе порядок церковного життя.

Навігація записів

Не Білoзір! Спpавжнє дiвоче прізвище відoмої укpаїнської спiвачки — вpазило вcіх. Деталі…
Зеленський готовий відвести війська з Донбасу, але є умови, – Newsweek

Related Articles

Оце так сила духу! Зеленський пожартувати над Трампом.. Усі стояли вступорі від відповіді…

khristina
23.01.202623.01.2026 No Comments

На роcії пaніку! пyтіну вже дoклали. Тoтальний блeкаут у двох великих міcтах. І цe ще не вcе

khristina
23.01.202623.01.2026 No Comments

Максимальна загроза на ніч: росіяни готують масований обстріл — що відомо

khristina
23.01.202623.01.2026 No Comments

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes