Президент України ввечері 11 жовтня повідомив надзвичайно важливу новину для всіх без виключення Українців
Це те, на що ми так довго чекали з початку війни!
Німеччина нарешті передала Україні першу з чотирьох обіцяних систем ППО IRIS-T (SLM).
За даними німецького видання, передача відбулася 11 жовтня поблизу українсько-польського кордону.
Зазначимо, що постачання IRIS-T мали розпочатися в листопаді, але вчора, 10 жовтня, міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт анонсувала передачу “найближчими днями” після масованого ракетного удару російських військ по території України.
Варто додати, що за словами голови Міноборони Німеччини, три інші системи протиповітряної оборони типу IRIS-T SL Україна отримає вже у наступному році.
Що відомо про IRIS-T (SLM)
IRIS-T є найсучаснішою системою протиповітряної оборони, яка вироблялася в Німеччині. Розробка цих систем ППО завершилася лише у 2014 році. Вони насамперед призначені для захисту цивільного населення від ракетних ударів.
Ракета
Ракета IRIS-T обладнана інфрачервоною головкою, яка наводить її на ціль. При цьому вона нічого не випромінює і не виявляє своєї присутності. Ракета може влучити в ціль, яка знаходиться на відстані до 40 км, але головка самонаведення захопить ціль тільки з відстані 20 км.
Радар
Системи IRIS-T, які Німеччина передала Україні, ймовірно, оснащені німецькими радарами TRML-4D. Вони здатні в режимі реального часу відстежувати більше півтори тисячі цілей. На відстані 250 км радар вже виявляє літак, а на 120 км вже супроводжує ціль та наводить ракети.
Основні характеристики:
дальність – 40 км;
висота запуску ракети – до 20 км;
8 ракет у пусковій установці;
сумісність з іншими ППО країн НАТО;
вертикальний запуск ракет;
кут огляду радара – 360 градусів.
Варто зауважити, що до сьогодні Німеччина не постачала нікому системи IRIS-T (SLM). Таким чином, Україна стала першою країною, яка отримала такий зенітно-ракетний комплекс.