Site icon Звістка

Одна телефона розмова все вирішила. Пізно ввечері пролунав дзвінок, у Кремлі різко змінили свої плани щодо України

Я не пригадаю такого, щоб за результатами короткої телефонної розмови (біля години, – це все таки радше коротка, а ніяка не грунтовна, тривала тощо), у суботу пізно ввечері, помічник Президента збирав цілу прес-конференцію і розжовував світу озвучену його босом американцям позицію.

І то так, що складається враження, ніби ця розмова продовжувалася годин 5-6, і протягом неї Владімір Путін читав лекцію про нинішній стан міжнародних відносин у світі старині Джо Байдену.

А по суті нічого нового.

Єдине, що було новим, і то з натяжкою, – Ушаков старанно переконував публіку в тому, що ніякого нападу Росії на Україну не може бути в принципі, мовляв, то «американці самі собі придумали дату вторгнення, щоб переколошматити весь світ» (не дослівно).

І що ж з цього всього випливає?

На мою думку, на цьому тижні нічого екстраординарного не відбудеться. Нагнітати риторикою будуть, і совати болотами свої брудні танки продовжать, куди ж без цього, але чергової спроби військовими засобами зламати Україну і зробити зговірливішим Захід не буде. Кишка тонка. Та й не готові фізично.

Так що видихаємо. Займаємося своїми звичними справами, ну і паралельно продовжуємо точити шаблі. Адже з такими дикими сусідами вони можуть знадобитися в будь-який момент, і то без анонсів.

А в нас сьогодні отакий прекрасний ранок. Життя налагоджується!

Нещодавно Вадим Трюхан прокоментував можливе цього разу масштабне, вторгнення Росії в Україну і заявив, що ми готові до будь-якого перебігу подій. Він назвав ситуацію рівнянням з двома (не) відомими.

Перше.

Все, що заявляють Путін і Ко – це брехня. Завжди їхні слова не відповідають реальним діям і рішенням. Прикладів – безліч.

Друге.

Останні два дні російська пропаганда на всю потужність працює над одним завданням, а саме, – розгін наратива «західні ЗМІ дезінформують світ, публікуючи інформацію про вторгнення Росії в Україну найближчими днями».

Склавши ці дві складові отримуємо невтішний результат: перше + друге = до вторгнення таки готові.

Залишається лиш сподіватися, що якось Байдену і Ко вдасться переконати Путіна і Ко відмовитися від цієї затії, чи принаймні відтермінувати час «Ч».

От цьому, як вже анонсовано, і будуть присвячені найближчі 2-3 дні, телефонні розмови з Путіним Байдена і Макрона (хоча він якраз там не в авторитеті), консультації американців зі своїми європейськими й іншими союзниками і партнерами, перемовини по лінії Вашингтон – Пекін тощо.

А що ж робити в цій ситуації Україні?

Самотужки відмовити Путіна від його намірів ми не можемо. Це зрозуміло. Але продемонструвати консолідовану готовність давати відсіч не просто маємо, мусимо!

У цьому контексті важливо, не чекаючи понеділка, вже сьогодні і завтра провести позачергове засідання ВРУ і КМУ, оптимально – спільне, за участю Президента, ініціювати скликання засідання РБ ООН, а можливо й оголосити воєнний стан, і то на території всієї України. Ворог наскільки підступний, що напівмірами не обійтися. Не той час.

І дай нам Боже всім сил, мудрості і віри в те, що Україна була, є і буде!

Exit mobile version