У березні 2022 року 71-річний львів’янин Олександр Косторний став призвідцем загибелі понад 60 людей на Яворівському полігоні, більше сотні отримали важкі поранення.
Судячи з його біографії, колишній майор радянського КГБ, проживши усе життя у Львові, весь цей час чекав на шанс помститися ненависним йому «бандерівцям» і «неонацистам».
У червні оперативники СБУ затримали Косторного за звинуваченням у держзраді, своєї провини він не визнає. Поки у цій справі слідство, ZAXID.NET вирішив розповісти історію життя Олександра Косторного.
товариства Відсіч».
На сайті «Чесно» вказано, що у 2002 році Олександр Косторний безуспішно балотувався у Верховну Раду від «Комуністичної партії України». У 2006 році він намагався стати депутатом Львівської міськради від партії «Блок Наталії Вітренко «Народна опозиція», а у 2010 році безуспішно балотувався туди ж від «Прогресивної соціалістичної партії України» Наталії Вітренко.
Олександр Косторний був також членом Міжнародного товариства прав людини в Україні. У 2009 році Олександр Косторний разом з дружиною Наталією був координатором моніторингових груп у проекті цієї організації, який мав назву «Проблеми створення системи національних превентивних механізмів попередження катувань. Роль громадського моніторингу». Наталія Косторна, до речі, працює вчителькою російської мови та літератури у львівському ліцеї №52 ім. М.Лобачевського.
У 2020 році львівське ОСББ «Конотопське» стягнуло з нього майже 10 000 грн боргів за комуналку. У керівництві ОСББ нам уточнили, що сам Косторний у квартирі на вул. Конотопській ніколи не жив, хоч і є її власником.
Адвокат Олександра Косторного – Ярослав Гандзюлевич, який раніше захищав колишню львівську журналістку Олену Бойко, засуджену за сепаратизм – відмовився коментувати ZAXID.NET справу свого клієнта, поки триває слідство.
Наразі Косторний сидить у СІЗО і чекає на вирок – йому загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі.