Цей план як альтернативу Саміту миру у Швейцарії у кінці травня представили Китай і Бразилія у спільній заяві.
Понад два десятки країн висловили підтримку бачення Пекіна щодо вирішення війни в Україні.
Про це заявив міністр закордонних справ КНР Ван Ї, передає Bloomberg. tsn.ua
Ван Ї заявив журналістам у вівторок, що Росія та Україна окремо “підтвердили більшу частину змісту” принципів політичного вирішення, які були викладені Китаєм і Бразилією у спільній заяві минулого місяця.
У виданні зауважують, що міністр не торкнувся основної вимоги України – виведення російських військ з усієї території країни, включно з окупованою з 2014 року.
У документі міститься заклик до міжнародної конференції, де візьме участь як Росія, так і Україна, — як альтернативи мирному плану Києва, який підтримують західні країни та який має обговорюватися на зустрічі у Швейцарії цього місяця, куди Росію не запросили.
Голова МЗС Китаю сказав, що 26 країн погодилися приєднатися – або шукають способи приєднатися – до спільних домовленостей, яких досягли Китай і Бразилія. За його словами, загалом 45 країн дали позитивний відгук щодо цих ідей.
Водночас він заявив, що “умови для мирних переговорів ще не готові”, а Китай буде “ухвалювати власні рішення” щодо участі в таких зустрічах.Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, який перебував з візитом у КНР, також “привітав і високо оцінив” плани Пекіна після того, як вони зустрілися у вівторок, сказав Ван Ї.