Серед тих, хто повернувся, – військові, службовці Нацгвардії та прикордонники.
У п’ятницю, 31 травня, Україна повернула з російського полону 75 своїх громадян, повідомив президент Володимир Зеленський.
Зокрема, додому повернулися військовослужбовці, службовці Нацгвардії, прикордонники. Четверо з тих, хто повернувся, – цивільні особи.
“Весь цей час ми ні на день не припиняли працювати, щоб повернути додому кожного з російського полону. І сьогодні маємо важливий результат: ще 75 наших людей повернулися в Україну. Воїни ЗСУ та Нацгвардії, прикордонники, четверо цивільних – усі вони вже на рідній землі. Про всіх пам’ятаємо. Докладаємо максимум зусиль, щоб знайти кожного і кожне. Дякую команді, яка працює над обміном”, – зазначив Зеленський.
Голова Офісу президента України Андрій Єрмак додав, що серед тих, хто повернувся, – рядові, сержанти та офіцери ЗСУ, НГУ, ДПСУ:
“19 осіб, які потрапили в полон з острова Зміїний, 10 захисників Маріуполя і з “Азовсталі”, українські військові, які потрапили в полон на різних напрямках. Сьогодні вони вдома. Дякую кожному з них за службу, дякую цивільним за віру в Україну”.
Обмін полоненими 31 травня – що ще відомо
У Координаційному штабі уточнили, що серед звільнених українців – 70 чоловіків і п’ять жінок, шестеро офіцерів і 65 представників рядового та сержантського складу. Щонайменше третина з урятованих мають поранення, важкі захворювання або інвалідність.
Обмін полоненими 31 травня
Обмен пленными 31 мая
“Цього разу звільнено з полону 37 представників Збройних Сил України, зокрема 13 бійців Військово-морських сил і двох представників Повітряних сил. Також звільнено з полону 21 нацгвардійця. Додому повертаються семеро захисників-прикордонників, шестеро тероборонців та четверо цивільних українок. Повернути на рідну землю вдалося 19 захисників острова Зміїний, 14 військовослужбовців, які охороняли ЧАЕС, а також десятьох захисників Маріуполя. Додому повертаються українці, захоплені в полон на Харківському, Київському, Херсонському, Донецькому, Луганському, Запорізькому та Сумському напрямках”, – ідеться в повідомленні.
Нагадаємо, раніше УНІАН повідомляв, що наразі в російській неволі перебувають 403 українські жінки, багато з них – незаконно утримувані цивільні.
За інформацією правозахисників, станом на березень Росія примусово утримувала щонайменше 7 тисяч цивільних українців.