Найближчими роками в Україні очікують землетрус у 7-7,5 бала, який має статися в сейсмоактивній зоні Вранча. За такої потужності на стінах будинків виникатимуть тріщини,пише тсн
Потужний землетрус – сейсмічна подія, яка становитиме небезпеку для України, ймовірно, станеться найближчими роками. Майже вся країна опиниться в епіцентрі землетрусу.
Про це пише “Суспільне” з посиланням на думку геофізика Володимира Шляхового.
Він прогнозує збільшення кількості землетрусів у Полтавській області. За останні 14 років на Полтавщині сталося 15 землетрусів. За словами Шляхового, причин сейсмічної активності в області може бути кілька.
Де саме досліджують сейсмічну активність в Україні
За словами Шляхового, який багато років досліджує сейсмічну активність у Полтавській області, в регіоні від 2010 року сталося 15 землетрусів. Найбільший з них – 3 лютого 2015 року поблизу Гадяча (епіцентр на Сумщині). Тоді за школою Ріхтера землетрус оцінили у 4,7-4,8 бала.
“В земних надрах є напруження і тиск завжди, і якщо додаткові якісь збурення є і впливи, то може статися і землетрус. Більшість землетрусів на Полтавщині сталися на глибині від 5 до 11 км. Механізм подій цих землетрусів однотипний. Тобто причина завжди одна і та ж”, – йдеться в науковій роботі сейсмографа.
Землетруси переважно відбуваються по лінії Перещепине – Карлівка – Зачепилівка. Більшість із 15 землетрусів сталася саме там, розповів науковець. Вчені Полтавської гравіметричної обсерваторії вивчають кілька можливих варіантів, що могли спричинити такі рухи земної кори.
“Ймовірність впливу нафто-газового видобутку теж є. Хоча так глибоко свердловини не копають, але виключати це не можна. Також ми звернули увагу, що кількість землетрусів в Афганістані та Ірані збільшилася з початком військових конфліктів на цих землях”, – говорить Шляховий.
Найближчими роками в Україні очікують землетрус у 7-7,5 бала, який має статися в сейсмоактивній зоні Вранча. Така сейсмічна подія становить небезпеку для України, вважає вчений.
“В цьому має бути зацікавлена місцева влада. Ми працюємо на ентузіазмі переважно. Раніше у нас дослідження проводила група з 12 людей, у мене були, а тепер одна чи дві людини”, – каже Шляховий.
Такі дослідження не коштуватимуть надто дорого, необхідна апаратура вже є, потрібні тільки фахівці, пояснює науковець.
Нагадаємо, раніше еколог Анатолій Павелко повідомив, що війна РФ проти України загрожує землетрусами і повенями. Він прогнозує, що удари з важкого озброєнням можуть призвести до руйнування шахт і техногенно зумовлених землетрусів.