Сполучені Штати підтримали українську операції у Курській області. Однак там виступають проти застосування далекобійної зброї по території Росії.
Попри український успішний наступ у Курській області, позиція США щодо обмежень з використання їхньої далекобійної зброї на території Росії, залишається незмінною, – пише 24 канал.
У США назвали своїх пріоритети для ATACMS
Як зазначає видання, Вашингтон проти застосування ATACMS на Курщині не через страх ескалації. США мають доволі обмежений запас цих ракет і прагнуть, аби Київ зосередився на ударах ними по окупованому Криму.
Також низка американських офіційних посадовців висловлюють занепокоєння, що Україна залучила до операції у Курській області частину своїх найдосвідченіших сил. Це, на їхню думку, могло створити слабкі місця на інших напрямках фронту. Росія може цим скористатися, аби глибше просунутися в Україні.
Раніше у Білому домі повідомляли, що Кремль перекидає певну частину підрозділів з окупованої території України до Курської області.
У Байдена розглядають можливість передачі Києву крилатих далекобійних ракет
Politico написало про те, що в адміністрації Байдена роздумують над постачанням Україні ракет JASSM. Це може суттєво вплинути на бойову потужність українських F-16.
Наразі рішення про передачу ще не ухвалене.
Вважається, що поставка JASSM може стати значним кроком, оскільки ці ракети здатні запускатися з винищувачів четвертого покоління на відстань понад 320 кілометрів. Вони важать близько 1100 кілограмів. Вага боєголовки становить 454 кілограмів.
У Біломі домі зазначають, що необхідно вирішити багато технічних питань та перевірити, чи сумісні колишні радянські літаки та нещодавно надані F-16 із ракетами JASSM.
До слова, у США готують до передачі Україні нові пакети військової допомоги. Втім, наразі там не розкривають, яке саме озброєння до них увійде. Також залишається невідомою дата оголошення передачі.