Шосейні велосипеди — популярний різновид транспорту. У моделей цього типу є експлуатаційні переваги, які дозволяють використовувати транспортний засіб для роботи, пересування містом або для спорту й розваг. Як вибрати шосейний велосипед для себе та дитини-підлітка — дізнайтеся далі.
Що таке шосейний велосипед, які в нього переваги
Шосейники підходять для швидкісної їзди ідеально рівними дорогами. В певних умовах подібний транспорт в змозі розвивати швидкість до 40 км/год. Якщо це саме те, що вам потрібно, і ви не плануєте подорожувати бездоріжжям, то радимо придбати шосейний велосипед.
Окрім швидкості цей різновид транспорту має низку безперечних переваг:
- малу вагу;
- просту конструкцію;
- зручну посадку.
Як вибрати модель для дорослого
На які характеристики звертають увагу:
- Матеріал виготовлення. У продажу можна знайти сталеві, титанові, алюмінієві, карбонові зразки. Карбон — оптимальний варіант, але найдорожчій. Якщо треба вибрати щось більш бюджетне, вибирайте алюмінієву раму. Сталеві шосейники важать найбільше, до того ж через фізичні властивості матеріалу бюджетний байк не зможе розвинути велику швидкість.
- Тип колес. Вони бувають клінчерні та трубочні. Для повсякденних потреб обирають перший варіант. Трубочні колеса — обладнання для спорту, не для міста.
- Зріст їздока. Існують спеціальні таблиці, де вказано для якого зросту підходить той чи інший діаметр колес та довжина рами. Бажано орієнтуватися на ці показники, але все ж таки обовʼязково зробити тест-драйв перед покупкою. Якщо ви шукаєте транспорт для тривалого пересування, вам має бути комфортно з першої хвилини.
Шосейник для дитини
Звісно, коли ми кажемо про вибір швидкісного велосипеда для дитини, ми маємо на увазі підлітка. Адже не слід очікувати, що виробники випускатимуть подібні речі для малюків або учнів молодших класів. Але якщо ваш підліток вже добре їздить на звичайному велосипеді й до того ж прагне стати професіоналом, можна придбати йому шосейник.
При пошуках транспортного засобу для підлітка варто враховувати ті ж самі фактори, що й для дорослого, але є ще дещо.
Велосипед слід вибирати з урахуванням сьогоденних фізичних параметрів підлітка: росту, ваги тощо. Звісно, краще взяти найлегшу модель, щоб юний спортсмен міг без проблем пересувати своє спортивне знаряддя самостійно.
Бажаний діаметр колес не має бути більшим за 24 дюйми, але треба враховувати зріст. Якщо юнак вже наздоганяє за зростом батьків, можна взяти дорослу модель з колесами 26-28 дюймів.
Для дітей важливо купувати найнебезпечніші моделі. Особливу увагу звертайте на гальма. Вони мають бути досконалими та зручними у використанні. Подбайте також про засоби захисту: якісний шолом — це життєва необхідність та гарант безпеки для велосипедиста будь-якого віку.