Site icon Звістка

Експерти підказали, чи варто зараз купувати долари і євро!

Дуже вигідний курс: чи варто зараз купувати долари і євро?

Цей “гарячий” питання КП в Україні задала економістам.

Таких цифр на табличках обмінних пунктів українці не бачили вже давно: 23,35 гривень за долар і 26 – за євро! При такому курсі зважитися на покупку валюти готові навіть ті, кому купувати особливо і нема на що. Зупиняє лише одне питання: чи варто купувати прямо зараз або все ж почекати ще тиждень – а раптом буде ще вигідніше?

Так що, купувати долари і євро або краще почекати? “КП” в Україні “звернулася з цим питанням до економістів.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко каже, що відповідь на це питання залежить від того, з якою метою людина хоче купити валюту. Якщо для того, щоб їй спекулювати, то купувати варто. При цьому в будь-якому випадку потрібно пам’ятати: будь-яка покупка валюти – це ризик. Але чим більше ризику, тим більше дохід в разі успіху. Що стосується того, чому віддати перевагу – американської або європейської валюти – то, каже експерт, тут кожен повинен приймати рішення сам, пам’ятаючи про те, що ні те, ні інше не дає 100% -ної гарантії доходу.

Як один з цікавих інструментів спекуляцій розглядає покупку валюти при нинішньому рівні курсу і старший аналітик компанії Forex Club Андрій Шевчишин.

Аналітик TeleTrade Сергій Родлер радить регулярно купувати євро і долари для накопичення, але при цьому пам’ятати про грамотному збереженні своїх грошей від інфляції.

Експерт інституту GROWFORD Олексій Кущ каже, що в загальному випадку накопичувати потрібно в тій валюті, яку витрачаєш, а кредити брати – в тій, в якій заробляєш.

У тому, що час купувати долари прийшло, впевнений і аналітик Данило Монін. За словами експерта, вже зараз гривня переоцінена відсотків на 15.

Економіст Владислав Банків нагадує: найближча критична точка по погашенню боргів – 15 січня. Це не означає, що курс відразу ж піде вгору, але диверсифікувати ризики необхідно.

Владислав Банків каже, що купувати валюту зараз стоїть, але не відразу на всі наявні готівкові гроші, а поступово на суму, яку збиралися відкласти, – сьогодні, завтра, післязавтра. Якщо курс знижується, ви усереднюються (середня ціна купленого активу падає), якщо зростає, можна деякий час не купувати.

В цілому треба сказати, що експерти давали свої поради не дуже охоче і виявилися одностайні в одному: гривня точно обвалиться, але коли це станеться, передбачити неможливо.

Джерело

Exit mobile version