Звістка

Новини України та світу

  • УКРАЇНА
  • CВІТ
  • БЛОГИ
  • CУСПІЛЬСТВО
  • ПОРАДИ
  • РІЗНЕ
  • Home
  • РІЗНЕ
  • Навідала вчора маму у пансіонаті для престарілих. Не можу не написати про моє враження від відвідин мами. Ви собі приблизно можете уявити цей контингент: хто на кріслі, хто в повній відключці, хто бадьоро ходить по коридорах не зупиняючись

Навідала вчора маму у пансіонаті для престарілих. Не можу не написати про моє враження від відвідин мами. Ви собі приблизно можете уявити цей контингент: хто на кріслі, хто в повній відключці, хто бадьоро ходить по коридорах не зупиняючись

khristina
26.10.202426.10.2024 No Comments

Вчора я відвідувала свою маму в будинку для пристарілих.

Одні не встають з крісла, другі – бадьоро бігають коридорами (то був Женя-Марафон, який вже не міг тверезо мислити, але ноги продовжували впевнено носити його по землі), а треті – кричать чи нецензурно висловлюються (а це про Йосипа, колишнього директора школи). 

З мамою в одній кімнаті жила не менш дивакувата сусідка Галя. Їй цього року виповнилося 97 років. На жаль, вона не могла нічого сказати, окрім “ма-а-а-ма”, яке виривалося з її уст, немов заїжджена пластинка. Зрідка вона могла здивувати нас й іншими фразами, сказаними абсолютно не в тему: “А гречка вже закінчилася”, “Вітер голову зносить”, “Дід Мороз приходить до чемних дітей”.

А вчора, наприклад, Галя промовила:

– Налийте…мені…чаю…трішечки…

Я аж застигла від переляку, а потім покликала медбрата Олега. Це був симпатичний хлопець із добрими очима. 

– Тітка Галя каже, що хоче чаю, – сказала я.

– Гаразд, – лагідно відповів він.

– Я не розумію, як їй виходить складати докупи речення… – висловила я своє здивування.

– Чого ж це? Вона у нас вміє говорити.

Олег підійшов до старенької, взяв її за руки й запитав:

– Як звали вашого батька?

– Ма-а-акар, – протягнула жінка.

– А в якому році ти народилася?

– У дев’ятна-а-адцятому.

– А де ти відморозила свої ноги?

– На ві-і-ійні.

– Що? Вона була на війні? – здивувалася я.

– Звісно. Вона заслужений “Ветеран війни”, – гордо сказав Олег. – Галя збивала літаки під час військових дій. Вона була снайпером. Тільки от взимку постраждали її ноги. На землі холодно, як не крути.

Потім медбрат розповів мені ще кілька цікавих історій інших підопічних будинку для пристарілих. Я й уявити собі не могла, які люди тут знаходяться: відомі професори, науковці, художники, письменники та багато інших. 

Це змусило мене замислитися над тим, що одного дня кожен із нас опиниться на їхньому місці. Однак не кожному пощастить зустріти такого ж Олега…

А як ви ставитеся до людей похилого віку? Адже молодь часто не сприймає їх, не задумуючись про те, що одного дня також потребуватиме допомоги й розуміння. 

Навігація записів

Cтoлuця naлaє! Вoгoнь пoвcюдu…Пoтyжнa пoжeжa бaгaтoпoвepxiвкu!!
Іллєнко з передової: “Всім, чуєте, всім українцям, які живуть на мирній території раджу завтра ж взяти і ..”

Related Articles

З’їхалися з хлопцем (28 років). У перший же день він приніс таз і сказав: «Мама пере мої шкарпетки руками, сподіваюся, ти теж умієш».

khristina
26.03.202626.03.2026 No Comments

Покликала кавалера на вечерю..– М-м-м, пахне, «Як у їдальні»…Я урочисто поставила паруючу, духмяну тарілку борщу, поруч кошик із часниковими пампушками й піала з густою сметаною. зам.верши, чекаю отого чоловічого: «Ого, Олено, це божественно!».. І тут нарешті прорік мій принц фразу після якої.. я кліпнула, намагаючись переварити цей «розкішний» комплімент.

khristina
26.03.202626.03.2026 No Comments

Беспроводные наушники CMF Buds Pro 2 — мощный звук и активное шумоподавление

olia
25.03.202625.03.2026 No Comments

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes