Site icon Звістка

Заїди на губах! Хто в групі ризику і як їх лікувати!

Що таке заїди на губах

Ангулярний (кутовий) хейліт, ангуліт — так називаються заїди медичною мовою. Це подразнення шкіри, яке іноді виникає в куточках губ. Воно може бути легким і давати про себе знати просто почервонінням. А може вражати шкіру аж до появи хворобливого лущення і тріщин, які кровоточать, інформує Ukr.Media.

Звідки беруться заїди на губах

У більшості випадків спусковим гачком для виникнення ангуліту виступає слина. З різних причин вона активно накопичується в куточках губ і, випаровуючись, викликає сухість шкіри та подразнення.

Людина намагається позбутися неприємних відчуттів і несвідомо облизує губи. Це погіршує ситуацію: слини стає більше, подразнення йде активніше.

Волога в куточках губ приваблює мікробів. Коли через подразнення виникають дрібні тріщинки, мікроорганізми отримують можливість проникнути вглиб шкіри. Починається запальний процес. При відсутності лікування він може тривати тижнями — поки імунна система не впорається з вторгненням. А ось зробити це буває нелегко.

Річ у тому, що мікроби найчастіше потрапляють на губи з рота зі слиною. Наприклад, грибок Candida albicans. Отримавши можливість проникнути під шкіру і майже не зустрівши опору імунітету, Candida albicans починає активно розмножуватися. В куточках губ виникають хворобливе запалення і набряк.

Також до запалення можуть бути причетні поширені бактеріальні інфекції — стафілокок і стрептокок. Нерідко інфікування буває множинним: спочатку грибок, потім до нього приєднуються, наприклад, стафілококи.

Чому в одних людей з’являються заїди на губах, а в інших ні

У медиків поки немає однозначної відповіді. Але передбачається, що ключову роль тут відіграють два чинники: схильність до скупчення слини та особливості особистого імунітету.

Кожен з нас в один період свого життя може бути вкрай чутливий до появи ангуліту, а в іншій — не захворіє, навіть якщо буде постійно облизувати губи.

Ви потрапляєте до групи ризику в наступних випадках:

Як лікувати заїди на губах

Це залежить від того, на якому етапі знаходиться ангуліт. Якщо мова йде тільки про подразнення, достатньо взяти себе в руки і перестати облизувати губи, особливо на вітрі. Також допоможе жирний бальзам для губ. Змащуйте ним куточки — це запобіжить швидкій втраті вологи і небезпечну сухість шкіри.

Як правило, така форма ангуліту проходить протягом 2-3 днів. Якщо ж роздратування затягується, стає болючим, виникають лущення і набряк, вам допоможуть терапевт або дерматолог.

Лікар з’ясує, що саме стало причиною запалення. Якщо це бактеріальна інфекція, будуть призначені антибіотики, якщо грибкова — протигрибковий засіб. Крім того, медик може порекомендувати мазь на основі стероїдів, щоб зменшити запалення.

Ну і звичайно, важливу роль відіграє спосіб життя, який впливає на імунітет. Правильне харчування, регулярні візити до стоматолога, вправи для лицьових м’язів — все це може знизити ризик виникнення ангуліту.

Exit mobile version