Site icon Звістка

У Раді ухвалили “земельну конституцію” – це крок до повноцінного запуску ринку землі!

У Верховній Раді України народні депутати ухвалили законопроєкт №2194, який називають “земельною конституцією”. Він необхідний для повноцінного запуску ринку землі в державі. Документ підтримали своїми голосами 284 парламентарі. Рішення було ухвалено під час пленарного засідання 28 квітня, яке транслювалося на офіційному YouTube-каналі парламенту, передають Патріоти України.

Автори законодавчої ініціативи очікують, що вона запустить реформування системи управління у сфері земельних відносин, зніме штучні обмеження господарської діяльності для спрощення доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу. Крім того, документ дозволить скасувати зайві дозволи, дублювання процедур перевірки документації із землеустрою, а також усуне корупційні ризики. Про основні положення законопроєкту.Земля перейде громадам

Згідно з документом, на місцях має відбутися земельна децентралізація. Відтак, право розпоряджатися землями за межами населених пунктів отримають органи місцевого самоврядування через механізм земельних аукціонів. Йдеться про 10 млн га. Виняток становитимуть лише землі під об’єктами державної власності. Згідно з новими правилами, органи місцевого самоврядування зможуть:

Руйнування корупційних схем

Ще одна новація законопроєкту – Держгеокадастр остаточно втрачає свої надповноваження щодо розпорядження землями і контролю за їхнім використанням. Фактично цей держорган припиняє своє існування як головний земельний орган в Україні і переходить у статус “сервісного центру”. Нардепи сподіваються, що цей крок знищить величезну кількість корупційних схем у земельній сфері.Боротьба з бюрократичними перешкодами

Серед іншого, законопроєкт дозволить скасувати усі зайві погодження для формування земельних ділянок. Відтак, тепер:

Ринок стане прозорим

Після ухвалення закону ринок земель несільськогосподарського призначення відкриється для іноземців. Відтак, із Земельного кодексу усунуть норми, які обмежують можливість іноземних фізичних і юридичних осіб купувати вільні від забудови земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Крім того, передбачається:

Джерело

Exit mobile version