Після насиченого дня так добре прийти додому, переодягнутися в махрову піжаму і пройтися босоніж по чудовому ворсистому килиму, який лежить в вітальні. Або навіть із задоволенням полежати на ньому, немов дитина, пограти з кішкою або просто помріяти, закривши очі.
До твого здивування, ідилію раптом порушує запах, який ти явно відчуваєш, і йде він якраз від ворсу твого улюбленого килима. Ти придивляєшся і помічаєш на ньому ще кілька малопомітних плям. В принципі, ними можна було б знехтувати, але твій внутрішній перфекціоніст змиритися з цим вже не може. Килим потрібно чистити!
Для початку просимо тебе не хвилюватися завчасно, нічого надприродного не сталося, такі речі з килимами трапляються у всіх людей по всьому світу. Якщо зовсім немає терпіння чекати вихідних і тягнути килим в хімчистку, освіжити атмосферу твого гніздечка може чищення килимів домашніми засобами . Для початку озбройся пилососом, а що робити далі, ми з задоволенням зараз розповімо.
ЗАСІБ ДЛЯ ЧИЩЕННЯ КИЛИМІВ
Відразу кілька порад, на які обов’язково потрібно звернути увагу. Важливо знати, що більшість килимів не надто ладнають з водою, тому чистка повинна бути переважно суха. Якщо прийнято рішення використовувати щітку, тоді розтирай пляму до її центру, щоб забруднення не поширилося на ще більшу площу. Якщо просто чистиш щіткою, роби це тільки в напрямку ворсу, щоб не руйнувати його структуру.
ХІД РОБОТИ
Сіль і сода
Отже, тобі все ж кортить влаштувати чистку негайно, але ти боїшся все зіпсувати. Ось кілька способів, які можуть допомогти: і килим стане чистіше, і завдати йому шкоди буде важко. А для початку пройдися по ньому пилососом, щоб прибрати зайвий пил і дрібне сміття. Можна приступати.
Сіль і сода, ось твої перші помічники, які з радістю омолодять улюблений килимок. Змішай їх в пропорції 1: 1 і сміливо посипай ворс, для більшої впевненості можеш навіть трохи втерти суміш в районі плям, через 20 хвилин прибери все пилососом.
Розчин оцту
Якщо від солі ти чхаєш, а сода не підходить тобі концептуально, як елемент таблиці Менделєєва (агов, це ж натрій!), Тоді можеш спробувати оцет. Звичайний столовий, який нудьгує в твоїй кухонній шафці. Не повіриш, але його слабкий розчин здатний значно освіжити ворсистий палас.
Перед чищенням оцтом обов’язково пропилосось килим, після цього пройдися по ньому м’якою щіткою або губкою, змоченою в оцті. Пропорції такі: на літр води візьми 15-20 мл столового оцту. Плями можна спробувати змочити сильніше. Погуляй хвилин двадцять на балконі з чашкою кави, а потім протри килим сухою ганчіркою в напрямку ворсу. Переконайся, що килим абсолютно сухий, і не забудь провітрити приміщення. Оцет все-таки.
Чайна заварка
Ще один метод, якщо замість чашки кави ти віддаєш перевагу чаю, а інтер’єр в твоїй квартирі виконаний в темних тонах. Тобто для світлих килимів цей метод не підходить, тому включи в кімнаті світло і переконайся, що палас все ж темного відтінку. Якщо ніяких протиріч не виникає, приступай.
Для цього тобі заздалегідь потрібно приготувати чайну заварку, вона повинна бути не сильно вологою, так що грунтовно її вичави, перед тим як висипати на килим. Завалювати чайним листом весь палас не потрібно, тільки ділянки, які здаються тобі забрудненими. Дай заварці висохнути і прибери її або віником, або пилососом. Цікаве спостереження: заварка здатна прибрати не тільки плями, але і неприємний запах.
Ось так! Кожен представлений тут засіб для чищення килимів в домашніх умовах був з успіхом перевірений та застосований.