Солодкі кукурудзяні кульки і пластівці
Пластівці для сніданку виготовляються з оброблених злаків або кукурудзи. На жаль, оброблені зерна втрачають цінні природні мінерали і вітаміни. Звичайно, виробники додають в них штучні мікроелементи, але вони набагато гірше засвоюються дитячим організмом, ніж натуральні, інформує Ukr.Media.
Ці види пластівців зазвичай містять багато цукру або глюкозо-фруктозного сиропу, що ми повинні розглядати їх як солодкість, а не як повноцінний продукт для сніданку.
Також батькам варто пам’ятати, що виробники додають різні ароматизатори в сухі сніданки, які забезпечують їх хрусткість. Вони теж негативно впливають на здоров’я дитини.
Сухарики
Вони часто містять консерванти, які продовжують термін зберігання. Додавання неякісних рослинних олій маскує їх несвіжі властивості. Такий продукт безумовно не слід давати маленьким дітям.
Чипси
Чипси — дуже шкідливий продукт, насамперед із-за великого вмісту солей і жирів, які в основному є транс-жирними кислотами. Виробники додають в них різні барвники і підсилювачі смаку. Крім того, при виробництві чипсів утворюється небезпечний для здоров’я акриламід, що володіє канцерогенною дією.
Варто пам’ятати, що часте вживання чипсів призводить до ожиріння, а в майбутньому до серцево-судинних захворювань, гіпертонії і атеросклерозу.
Консерви
Мова йде не про вміст банок, а про саму банку, яка виготовлена з алюмінію. Він проникає в їжу. Алюміній накопичується в організмі роками і є токсичним. Це негативно впливає на нервову та репродуктивну систему дитини. З цієї причини батькам краще не годувати своє чадо рибними або м’ясними консервами. Приготована на пару або запечена риба безумовно буде кращим варіантом.
Шоколадні спреди
Будьте дуже обережні, тому що основним інгредієнтом шоколадних спредів є не какао, а жири і цукор. Варто додати, що виробники часто використовують неякісний пальмовий жир, що негативно позначається на здоров’ї дитини.
Шоколадні спреди, що вживаються у великих кількостях, можуть у майбутньому призвести до ожиріння та серцево-судинних захворювань.
Лісові гриби
Діти до 3 років не повинні їсти гриби взагалі, тому що це дуже важка їжа для ще незміцнілого шлунку. Крім того, гриби містять речовину, подібну хітину, яка шкідлива для дитячого організму. Варто пам’ятати, що печінка дитини також може постраждати навіть після невеликої кількості з’їдених грибів, тому їх слід виключити з раціону.
Фруктовий йогурт
Основним їх доповненням є цукор. Деякі йогурти містять навіть 2-3 чайні ложки на 100 грамів продукту! Крім того, в них можуть міститися різні підсилювачі смаку, ароматизатори та барвники. Безумовно, кращою і більш здоровою альтернативою готовому фруктовому йогурту є натуральний йогурт з додаванням свіжих або сухофруктів.
Ковбаси і сосиски
Багато батьків із задоволенням їх купують, тому що дітям подобається їсти їх як гарячими, так і холодними. На жаль, цей продукт досить жирний і часто з додаванням різних поліпшувачів, які призначені для поліпшення смаку, запаху і кольору ковбаси. До складу також входить велика кількість солі, здатної обтяжувати нирки, і рослинні білки.
При купівлі сосисок батькам необхідно дуже ретельно вивчити склад даного продукту. На жаль, чим вони дешевші, тим більше ймовірності вмісту так званого механічно обробленого м’яса. Під цією абревіатурою ховаються залишки м’яса, такі як: сухожилля, хрящі, кігті. Після подрібнення вони відмінно підходять в якості наповнювача для в’яленого м’яса. На жаль, травна система дитини може не впоратися з таким складом, і після вживання такої ковбаси можуть виникнути великі проблеми зі здоров’ям.
Якщо, незважаючи ні на що, ви вирішили купити сосиски для свого малюка, вибирайте тільки ті, які містять кускове м’ясо.
Картопля фрі
Картопля фрі насичується жирами, що ускладнює її перетравлювання. Крім того, в процесі нагрівання олії утворюється акриламід, який небезпечний для здоров’я і є канцерогенним. Часто олія, на якій готується картопля фрі, неодноразово використовується, що робить її шкідливою, оскільки вона утворює канцерогени.