За прогнозом, в країну увірветься потужний сибірський холодець або монгольський антициклон. Вони принесуть нам холодні повітряні маси і опади. В окремих регіонах температура повітря знизиться до мінус 10 градусів.
У Києві з 26 по 30 грудня стовпчики термометра коливатиметься в районі нуля градусів: вдень переходити в мінімальний плюс, вночі – йти в мінус, але не нижче -4 ℃.
31 грудня повітря охолоне днем до -2 ℃, вночі до -5 ℃. Сонце буде виглядати з-за хмар, можливі невеликі опади. З такою комфортною погодою ми і зустрінемо Новий рік – 2021.
1 січня сонце сховається, температура підвищиться до +1 ℃ днем. Чи піде мокрий сніг. Така ж погода буде 2 і 3 січня, повідомляють синоптики Gismeteo.
Православне Різдво кияни зустрінуть з відмінною зимовою погодою. Днем -2 ℃, вночі -5 ℃. Опадів не очікується, зате потішить своєю появою сонце.
Погода в Харкові 31 грудня, термометри показуватимуть удень -5 ℃. А в святкову ніч -11 градусів. 1 січня мінус днем, піде сніг.
З 3 до 6 січня включно очікується мороз і яскраве січневе сонце: вдень в середньому -4 ℃, вночі -8 ℃. На Різдво, 7 січня, буде сніжна погода.
Погода в Одесі 31 грудня буде +2 і вдень, і вночі. 1 січня ще потеплішає – до +5 градусів.
А 4 і 5 січня вигляне сонечко, 6 і 7 січня – похмуро, в Різдво піде сніг з дощем. Сильні опади очікуються 8 січня.
Погода у Львові 31 грудня буде похмурою, ні снігу, ні дощу не буде, +5 ℃ днем, +3 ℃ вночі.
1 січня +3 ℃ днем, +1 ℃ вночі, без опадів, а 2 і 3 січня піде невеликий сніг з дощем, але він відразу буде танути.
У Різдво, 7 грудня, днем до -1 ℃, піде невеликий сніг. Приблизно така ж погода збережеться до 10 січня включно.
Як каже експерт Андрій Блінов, сніг, який випаде в кінці грудня не пролежить довго.
“25 грудня в приморських регіонах України будуть весняні +10 ℃, а в Києві не менше +5 ℃. Сніговий покрив продірявиться і відступить. Здавалося б, знову доля зустрічати в Києві Новий рік в осінніх курточках і без рукавиць. Однак проти виявиться сибірський антициклон . Той самий, який метеорологи називають Азіатський максимум. він же Сибірський холодець, він же Монгольський антициклон. Це сезонне явище потужної і стійкої області високого тиску над Сибіром, яке в умовах континентального клімату формується в середині зими “, – пише Блінов в Facebook.
Він зазначає, що східний вітер буде домінувати до православного Різдва. А це не виключає значного похолодання в перші дні нового 2021 року.