З понеділка, 4 січня, курс американской валюти віріс на 13 копійок, а євро – на 11 копійок. У середу, 6 січня, НБУ ВСТАНОВИВ офіційні курси на Рівні 28,40 грн за долар и 34,85 грн за євро, передаються Патріоти України з посилання на агентство Факти.
“На готівковому валютному ринку також спостерігається незначне подорожчання основних іноземних валют. В обмінниках долари можна здати в середньому по 28,19 грн, купити по 28,46 грн; євро – здати по 34,36 грн, купити по 34,88 грн. З огляду на той факт, що до введення локдауна залишається пару днів, розраховувати на зміцнення національної валюти не доводиться. Хоча деякі експерти, навпаки, прогнозують її зміцнення.
«За минулий тиждень курс долара до гривні виріс у всіх сегментах валютного ринку на 0,2-0,7%, – повідомив старший аналітик компанії« Альпарі »Вадим Іосуб. – Так, з минулого вівторка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, піднявся з 28,37 грн до 28,40 грн. Курси попиту і пропозиції долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей же час зросли з 28,19-28,22 грн до 28,29- 28,31 грн (+ 0,4% – + 0,3% ). Середні курси покупки і продажу готівкового долара в банках за тиждень збільшилися з 28,10-28,34 грн до 28,28-28,53 грн (+ 0,6% – + 0,7%). При цьому різниця між середніми курсами продажу і покупки збереглася на рівні 0,9%.
Протягом найближчого тижня ми очікуємо незначного зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,4 грн, а готівковий долар в банках – близько 28,4-28,6 грн “, – прогнозує Вадим Іосуб.
Проте є думка, що при певних умовах курс національної валюти може зміцнитися.
«У вівторок Нацбанк відновив покупки на міжбанку і гривня проти долара США помітно зміцнилася, – повідомив аналітик компанії RoboForex Андрій Гойл. – Регулятор поповнив свої валютні резерви на 20 млн доларів. На вчорашніх торгах спостерігався значний дефіцит попиту на валюту. Якби не втручання Нацбанку, то гривня піднялася б ще сильніше. Торгова сесія вівторка по валютній парі долар – гривня завершилася на рівні 28,26 грн, євро до гривні зміцнився до позначки 34,65 грн.
Мінфін України на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики залучив до бюджету 8,7 млрд грн. Судячи з усього, Кабмін використовує будь-які способи поповнення державної скарбниці, так як 90% цієї суми зайняті по облігаціях з терміном погашення в три місяці.
Також стали відомі точні параметри кредиту від Deutsche Bank. Україна зайняла 340,8 млн доларів у ставці 5,75% строком на 6 місяців і з правом дострокового погашення боргу. Ймовірно, кошти від МВФ будуть направлені на виплату приватних кредитів. В іншому випадку на ці цілі доведеться витратити частину міжнародних резервів України, що чинитиме тиск на курс національної валюти до євро і долара.
Сьогодні по курсу долара до гривні очікуємо подальшої корекції до рівня 28,20 грн. Єдина європейська валюта до гривні, ймовірно, продовжить слабшати до 34,55 грн “, – вважає Андрій Гойл.
Варто відзначити, що в нинішньому році в українців буде менше вільних фінансових ресурсів для покупки валюти, так як помітно зростуть видатки на житлово-комунальні послуги. Зокрема, скасовується пільговий тариф в розмірі 90 копійок за перші 100 спожитих кіловат-годин електроенергії. Також з 1 січня набуває чинності постанова НКРЕКУ про підвищення тарифів на виробництво теплової енергії для населення, релігійних організацій, бюджетних установ та інших споживачів. “