Вживання однієї цибулини на день піде на користь організму. Причому їсти цибулю можна в будь-якому вигляді – як у сирому, так і в приготованому. Такої думки дотримується дієтологиня Світлана Фус. На своїй сторінці в Instagram вона написала, що цибуля є відмінним засобом профілактики багатьох хвороб, передають Патріоти України.
Експертка розповіла, що цибулю використовують під час застуди для полегшення болю в горлі. Крім цього, цибуля допомагає знизити рівень холестерину в крові і запобігає атеросклерозу. А також підвищує апетит, сприяє виробленню травних соків і жовчі, стимулює роботу кишечника. Тож, цибуля має протизапальну, антиоксидантну дію, зміцнює капіляри, підвищує імунітет.
Водночас Світлана зазначає, що в сирому вигляді цибулю не рекомендують вживати людям із хворобами шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразка шлунка), оскільки це може викликати роздратування слизової.
“Побічним ефектом вживання цибулі є неприємний запах шкіри та дихання, проте у разі помірної кількості це немає бути великою проблемою, а користь для здоров’я досить відчутна”, – каже Світлана.
Список найбільш важливих речовин, які містяться в цибулі: ⠀
- Кверцетин. Речовина із сімейства флавоноїдів, що володіє сильними антиоксидантними властивостями та протизапальною дією. ⠀
- Антоціани. Підгрупа флавоноїдів (антиоксиданти), що надають деяким видам цибулі фіолетовий або червоний колір. Чим більше флавіноідов, тим яскравіший і темніший колір цибулини. Тому звичайна жовта цибуля – це добре, але фіолетовий – ще краще.
- З’єднання органічної сірки, наприклад, алліцин. Саме він надає різкий запах і смак, має антибактеріальну та антигрибкову дію.
- Фруктани. Полімери фруктози, які не перетравлюються нашими ферментами і стають живильним середовищем для корисної мікрофлори кишківника (особливо біфідо- та лактобактерій).
- Сапоніни. Рослинні глікозиди. Вони мають противозапорні властивості та знижують холестерин. Ці речовини роблять цибулю важливою лікарською рослиною.