Міністр інфраструктури України Владислав Криклій підписав наказ, яким звільняє українських моряків від систематичного перепідтвердження кваліфікації. Як відомо, за нього чиновники вимагали з них хабарі в розмірі від $3000 до $15000.
Про це у своєму відео заявив ексголова Одеської обласної державної адміністрації, колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі.
“У літаку зустрів багато моряків, які запитували, коли в Україні буде так само, як я свого часу зробив у Грузії – що з них не будуть брати хабарі за продовження ліцензії. Так от, хороша новина: міністр Криклій підписав проєкт (він набере чинності через місяць), за яким всі ці дурні тести скасовуються. Тобто, те, що кожні три роки чиновники у вас вимагають від трьох до 15 тисяч доларів – це все буде викинуто”, – розповів Саакашвілі.
Він заявляє, що є ще суперечливі питання у інших міністерствах, однак головну проблему вирішено.
“Зараз яка процедура? В інших міністерств є місяць, щоб заперечити. І там, звичайно, будуть заносити гроші. Так що будемо стежити дуже уважно. Молодець Криклій, що подолав цей опір. Це годівниця на 150 мільйонів доларів на рік для чиновників. Абсолютно несправедливо: замість того, щоб моряки вкладали у свої сім’ї або купували квартири, вони платять чиновникам. Так от, це закінчується до цієї постанови”, – підкреслив ексглава Одеської ОДА.
Він додав, що в парламенті також були зареєстровані відповідні законопроєкти.
“У парламенті теж зареєстрували законопроєкт, декілька депутатів, молодці, від “Слуг народу”, щоб остаточно закріпити, що немає ніяких тестів, автоматично продовжуються професії цих людей. Так, як є практика в нормальних країнах. Давайте добивати цю справу до кінця. З’явилася можливість прикрити одну велику годівницю”, – підсумував Саакашвілі.
Нагадаємо, 18 лютого 2021 року голова Мінінфраструктури України Владислав Криклій підписав проєкт наказу “Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України і Міністерства інфраструктури України”, який вводить автоматизовану систему тестування моряків без участі людини-екзаменатора.