Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у середу, 12 травня, він надіслав листа своїм колегам із країн “нормандської четвірки” з пропозицією про термінову очну зустріч або спілкування у форматі відеоконференції. Це необхідно для активізації врегулювання збройного конфлікту на Донбасі, адже переговори – у стані “затяжної стагнації”.
Таку заяву Єрмак зробив під час зустрічі із послами “Великої сімки”, Швеції та Європейського Союзу, яка відбулася 13 травня, повідомили на сайті ОП.
Він зазначив, що на зустрічі представників “нормандського формату” мають бути присутні політичні радники та міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії.
“Щодня продовжуються обстріли позицій Збройних сил України на лінії розмежування. На жаль, продовжують гинути та зазнавати поранень українські військовослужбовці. Останнім часом почастішали випадки застосування важкої артилерії”, – сказав керівник Офісу Володимира Зеленського.
Крім цього, на думку Єрмака, допомогти активізувати перемовини може залучення політичних, військових та юридичних експертів.
“По-третє, українська сторона наполягає, що особливий акцент має бути зроблено на розблокуванні Росією виконання рішень Паризького саміту “нормандської четвірки”, який відбувся в грудні 2019 року”, – додав Єрмак.
В ОП вважають, що проведення чергового саміту четвірки серйозно б підштовхнуло процес мирного врегулювання війни на сході України. Єрмак попросив представників G7 розглянути можливість спільного звернення до РФ із цього приводу.
Нагадаємо, напередодні Єрмак заявив, що підготовка зустрічі президента України Володимира Зеленського і президента РФ Володимира Путіна триває. Поки що озвучувати деталі зарано.
«Умови зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента Росії Володимира Путіна ще узгоджуються, але поки рано озвучувати деталі», – заявив він.
Єрмак зазначив, що однією з головних тем потенційної зустрічі президентів може бути аналіз виконання попередніх домовленостей лідерів «нормандської четвірки».
«Ми бачимо, що принципові речі гуманітарного характеру і в сфері безпеки досі не реалізовані. Є й інші питання, правильно обговорювати саме на найвищому рівні», – уточнив Єрмак.
При цьому він додав, що Україна не має наміру змінювати Нормандський переговорний процес переговорами президентів України і Росії, але прагне використовувати різні формати для завершення конфлікту і встановлення миру на Донбасі.