Зараз багато молодих українців почали займатися сільським господарством, не виключенням став хлопець з селища Делятин, що на Івано-Франківщині, який з дитинства, вже 12 років утримує кролів.
Першими на господарстві в юнака з’явилися фландри і строкачі. Ці гіганти досить вимогливі у догляді. Згодом Ігор завів каліфорнійців та представників віденської блакитної породи.
Останні стали справжніми улюбленцями. Вони грайливі, витривалі, відмінно адаптуються до клімату у різних куточках України.
В одному виводку зазвичай буває 7-8 малят. Дорослі «віденці» можуть важити від 4,5 до б кг За хорошого утримання та правильного раціону молодняк швидко набирає масу. Найсприятливіший час для парування – кінець зими- початок весни. Самок ентузіаст злучає у віці 4-5, а самців – сім місяців. Окрім віку, також варто звертати на увагу на вагу; Маса кролиці має бути не меншою за 3-3,5кг (занадто худі особини дають неякісне потомство).
Своїх підопічних прикарпатець завжди намагається потішити чимось смач-неньким. Улітку в «меню» обов’язково є свіжа трава, чотири види зерна, комбі-корм «Креміск» і вода. Взимку стають у пригоді сіно,гілочки сосни, ялиці. А от моркву, яблука, капусту, буряки згодовувати не варто, бо часто призводять до недуг і навіть загибелі потомства..
Важливу “роль відіграє чистота. Ігор Марчук щодня прибирає клітки, періодично білить та обробляє їх вогнем, внаслідок чого гинуть шкідники й паразити.
В холодну пору вухані перебувають на вулиці. Проте зима для них не така страшна, як літо. Саме спекотного періоду пухнасті тваринки найчастіше хворіють. Тому Ігор радить обов’язково притінювати клітки від палючих променів сонця.
Звісно, не варто забувати про засоби, які допомагають запобігти небезпечним недугам. Із вітамінів добре зарекомендував себе Чиктонік. Гарною профілактикою кокцидіозу є Солікокс. Помічні лілікувальні препарати – Бровафом та Трисульфан. Віднедавна у колекції господаря з’явилася ще одна порода – новозеландська червона.
Вогняні кролики нікого не залишать байдужим.Та й характеристики дуже хороші: швидко ростуть, відмінно набирають вагу, витривалі, невимогливі в догляді. А ще згаданих вуханів доцільно використовувати для бройлерного розведення.
На даний момент Ігор тримає три породи: віденська блакитна, каліфорнія і нзк (новозеландська червона). Якщо ви хочете дізнатись більше про кролів, або бажаєте придбати одного з них, ви можете зателефонувати до хлопця за цим номером +380 (67) 987 61 44 або написати йому на його сторінку у фейсбук: Кролі Делятина