Київська влада дозволила підприємцям на пільгових умовах викуповувати комунальну землю, яку вони орендують або планують орендувати. КМДА розширила програму фінансово-кредитної підтримки, щоб підтримати дрібний і середній бізнес під час повномасштабної війни.
Як розповів директор департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Володимир Костіков, купувати землю на пільгових умовах може лише той бізнес, який зареєстрований у столиці. Для зручності підприємців процедура максимально спрощена.
Достатньо звернутися до Департаменту земельних ресурсів КМДА, узгодити можливість викупу землі і грошову оцінку. Потім взяти кредит в одному з 13 банків-партнерів. Максимальна сума кредиту або кредитної лінії — не більше 50 млн грн на 72 місяці. Відсотки за кредитом сплачуватиме місто. Вартість землі коливатиметься залежно від місця розташування.
«Часи зараз непрості, війна, проблеми з обіговими коштами, відривати кошти на викуп земельної ділянки просто так підприємці можливості не мають. А наша програма дає змогу викупити цю землю за вигідними умовами – бізнес погашає тільки тіло кредиту. Відсотки погасить місто», — розповів Володимир Костіков.
У 2023 році КМДА готова компенсувати бізнесу відсотки по кредитах на суму 200 млн грн. Хоча програма орієнтована на викуп комунальної землі, за нею можна викупити ділянку також у приватного власника.
Програма вигідна підприємцям, адже купівля землі значно дешевша тривалої оренди: окупиться приблизно за 10 років. Крім того, можливість викупити землю часто є ключовою вимогою іноземних інвесторів. Це також важливо для наповнення столичного бюджету.
«По статистиці, лише 14% землі в Києві приватизовано. За інші 86% місто в кращому випадку отримує кошти з оренди. Незважаючи на зауваження скептиків, економічні результати будуть серйозні. За кожен мільйон, що з бюджета міста виділяють на сплату відсотків по цих кредитах, місту повертається 4 мільйони податків», — запевняє голова профільного департамента.