Відомо, що КНДР вже надає Росії низку озброєнь для ведення війни в Україні.
Російський диктатор Володимир Путін 19 червня вперше за 24 роки приїхав з візитом до Пхеньяна та підписав угоду у північнокорейським лідером Кім Чен Ином. Подробиці договору невідомі, проте Кім заявив, що дві країни мають “полум’яну дружбу”. Експерти вважають, що угода призведе до тісніших промислових та військових зв’язків між двома країнами, які можуть продовжувати широкомасштабну війну РФ проти України, пише Forbes.
На таку угоду одразу відреагував уряд Південної Кореї. Радник з питань національної безпеки країни Чан Хо Джин заявив, якщо Пхеньян буде постачати Росії більше озброєння, то Сеул може надавати її Києву.
Наразі Південна Корея ще не оголошувала про тісніші зв’язки з Україною, проте якщо це станеться, то цілком ймовірно, що українські офіційні особи попросять про ті ж види зброї, які РФ вже отримує від Північної Кореї. Відомо, що наприкінці минулого року РФ купила у КНДР партію потужних балістичних ракет підводних човнів КН-23 та застосувала їх з руйнівним ефектом.
“Якщо Північна Корея може продавати КН-23 Росії, то Південна Корея може продавати КРМБ серії Hyunmoo Україні”, – підкреслив директор Програми нерозповсюдження в Східній Азії в Інституті міжнародних досліджень Міддлбері в Монтереї Джеффрі Льюїс.
Поки невідомо, чи отримає Україна коли-небудь Hyunmoo-2B. Однак США вже передали Києву десятки ракет армійської тактичної ракетної системи, які мають дальність польоту до 300 км, проте там наполягають на їх обмеженому використанні.
“Вашингтон дозволяє Києву націлювати ПТРК на цілі в окупованій Росією Україні, але не на цілі в самій Росії. Це означає, що прифронтові російські авіабази, на яких базуються десятки винищувачів-бомбардувальників Сухого, озброєних руйнівними планерними бомбами, знаходяться поза межами досяжності”, – йдеться у матеріалі.
Проте українські військові можуть завдавати ударів по цих базах завдяки використанню БпЛА, проте легкі безпілотники не мають достатньо вогневої потужності, аби знищити літаки, які базують на російських аеродромах.
Проте за допомогою кількох добре націлених ПТРК або інших балістичних ракет “Україна потенційно може вивести з ладу весь оперативний флот” винищувачів-бомбардувальників на воронезькому аеродромі Мальшево, зазначили в українській аналітичній групі Frontelligence Insight. Проте це може статися “у разі отримання дозволу на проведення такого удару”.
Навіть без дозволу на завдання ударів по території РФ, Україна могла б застосовувати південнокорейські ракети з користю, адже на окупованих територіях є багато цінних російських об’єктів, які можна було б знищувати, підсумовує Forbes.