Існує безліч рецептів приготування яєць і, напевно, не менше міфів про них! Хтось вважає, що яйця підвищують холестерин, інші – що можна їсти яйця тільки домашніх курей
Міф №1: Сирі яйця корисніші варених
Багато людей вживають сирі яйця для нарощування м’язової маси, відновлення голосу, або щоб знизити кислотність шлунка. Боятися заразитися сальмонельозом не варто, адже на практиці лише 1 яйце з 30000 інфіковано, інформує Ukr.Media.
Однак користь сирих яєць перебільшена: сирий білок не засвоюється настільки ж добре, як приготований, наприклад, біотин (вітамін В7) буде блокований і не засвоїться. У той же час, термічно оброблені яйця також втрачають ряд корисних речовин: калій, фосфор, вітамін А і В5.
Міф №2: Щоб схуднути – не варто їсти жовтки
Багато людей вірять в це, повністю виключаючи з раціону жовтки. Але жовток містить додатковий білок, а також ряд корисних речовин, таких як вітамін D, який допомагає засвоєнню кальцію, а також холін, який налагоджує роботу печінки.
Експерименти асоціації кардіологів США підтвердили: з’їдаючи 1 яйце в день на сніданок (замість солодощів), ви скорочуєте денне споживання калорій.
Міф №3: Яйця слід мити і зберігати їх тільки в холодильнику
В різних країнах – різні правила: в Європі прийнято зберігати яйця в кімнаті. А жителі США, Японії, Австралії та Скандинавії зазвичай миють шкаралупу яєць, щоб запобігти сальмонельоз.
Під час миття стирається природний захисний шар яєць, який сприяє більш тривалому зберіганню продукту. Для захисту від сальмонельозу курей просто вакцинують.
Зберігаючи яйця в холодильнику, ви вдвічі збільшите термін придатності. Класти яйця краще на полиці холодильника – дверцята постійно відкривається, і вони вважаються найтеплішим місцем у ньому.
Міф №4: Чим яскравіший колір жовтка – тим кориснішіе яйце
Насправді колір жовтка залежить від раціону харчування курки: чим більше каротиноїдів вживає птах, тим насиченішим буде колір жовтка. Так, кропива, кукурудза, люцерна «забарвлюють» жовток в більш яскраві відтінки, але світлий або тьмяний колір не говорить про погану якість яйця!
Міф №5: Неважливо, як приготовані яйця – користь однакова
Просто їсти яйця недостатньо, важливо правильно їх приготувати! Збиті яйця, або запечені в духовці втрачають близько 45% вітаміну D. Тоді як варені яйця або яєчня зберігають до 90% цього корисного вітаміну!
Міф №6: У запліднених яйцях більше користі
Курка несе яйця і без півня, однак вони не перетворюються в курчат. Багато вважають, що запліднені яйця набагато корисніші звичайних, але це омана. Має значення лише свіжість продукту!
Перепелині яйця хоч і більш багаті корисними елементами, але відчутний ефект можна помітити лише при їх регулярному вживанні.