Сучасні діти помітно відрізняються від дітей, народжених навіть кілька десятиліть тому, інформує Ukr.Media.
Вони набагато швидше розвиваються, починають ходити, бігати, але при цьому у них частіше бувають проблеми з мовою і так далі. Також у сучасних дітей з’явилися захворювання, які раніше зустрічалися набагато рідше.
Це не говорить про те, що малюки 21 століття гірші, ніж ми. Але можна з упевненістю сказати, що вони інші, і це факт!
Сьогодні ми хочемо більш детально поговорити про таке захворювання або, краще сказати, відхилення, як синдром дефіциту уваги.
Що таке СДУГ?
Синдром дефіциту уваги та гіперактивності — це певні відхилення в розвитку дитини, при якому малюк і навіть у майбутньому доросла людина не здатна повною мірою керувати власними емоціями, руховою активністю та увагою.
Найчастіше, діти з таким захворюванням в кілька разів активніші за своїх однолітків і це дуже складно для їх батьків. Іноді дитина може ставати повністю некерованою. Вони не можуть впоратися з собою, не можуть заспокоїтися навіть в тих місцях, де просто неможливо і неприйнятно бігати та лазити.
Як розпізнати це відхилення у дитини?
Відразу ж хотілося б відзначити, що при будь-яких підозрах СДУГ у дитини необхідно звернутися до фахівця, бо самолікування може завдати шкоди маляті. Психолог призначить необхідне неврологічне дослідження.
Найчастіше синдром дефіциту уваги та гіперактивності розвивається і стає помітним у дітей в молодшому шкільному віці. У цей період в батьків дитини починаються очевидні труднощі: дитина не може правильно сприймати інформацію і є постійним порушником дисципліни в садку і так далі. Деякі можуть подумати, що дитина просто хуліган, але найчастіше у неї діагностують СДУГ.
Для того, щоб запобігти проблемі на її початку, дати можливість дитині нормально перебувати в садку і вчитися у школі, необхідно дізнатися про основні симптоми захворювання: найголовніший з них — це імпульсивна поведінка.
Ознаки СДУГ, спільні для всіх типів:
- скачки настрою;
- дитина стає забудькуватою;
- багато базікає;
- не може організувати свою діяльність;
- не доводить ні одну справу до кінця.
Якщо ви помітили хоча б одну ознаку у своєї дитини, краще звернутися до лікаря і не займатися самолікуванням! Це дуже важливо для майбутнього життя малюка, особливо для його соціалізації та спілкування в суспільстві.
Також дитині з таким розладом досить важко сприймати інформацію, а значить отримувати нові знання. Але все це можна виправити, головне — це вчасно звернутися до фахівця.