Проект Gradus провів цікаве соціологічне дослідження на рівень щастя українців, результати якого вразили навіть експертів.
Повідомляється, що на онлайн-платформі Gradus провели опитування у вигляді анкети, де учасникам було поставлено ряд питань, передає akcenty.
В опитуванні брали участь люди з великих міст чисельністю понад 50 000 жителів і у віці від 18 до 60 років. Саме дослідження проходило в період з 26 по 27 листопада минулого року, а участь взяли 774 осіб.
Респондентам пропонувалося оцінити їх рівень щастя за шкалою від 0 до 10 балів. Результати продемонстрували наступні тенденції:
жінки в Україні відчувають себе більш щасливими, ніж чоловіки;
найщасливішим віком є період від 25 до 44 років;
щастя має і географічне підмога – жителі Півдня і узбережжя відчувають себе більш щасливими.
В середньому, показники щастя українців коливається на позначках 6-7 балів, що дуже непогано, адже згідно з дослідженнями відомих психологів, референтное значення рівня щастя знаходиться на позначці в 7 балів.
Це значення було виведено в ході експерименту, коли піддослідним подавали сигнал на пейджер і в цей час люди повинні були записувати свої відчуття, незалежно від ситуації. Практично всі відзначали сімку.
Також в ході дослідження Gradus було з’ясовано, що до кінця 2019 роки українці відчувають втому (39,8%) і напруга (33,2%). А надія варто лише на 3-му місці – 22,4%.
Крім того результати показали, що українцям не властиво будувати далекосяжні плани, адже тільки половина опитаних планують глобальні події без тимчасових обмежень, а інші планують тільки на найближчий час. Експерти пов’язують такі результати з нестабільною ситуацією в країні.