А ви в курсі як Кuєво-Печерська Лавра опuнuлася під МП? Так от у 1988 році…

0

А ви в курсі як Києво-Печерська Лавра опинилася під московськими попами?

За допомогою київського ОМОНу … і Леоніда Кравчука. У 1988 році влада у зв’язку із 1000-річчям Хрещення Київської Русі дозволила відновити монастирське життя у Лаврі українським ченцям і духовенству.

В 1989 році почалось відновлення Автокефальноі церкви в Україні, в 1990 році її офіційно було зареєстровано. Тоді ж Українська православна церква під керівництвом Митрополита Філарета, який перед цим у Москві програв вибори «Патріарха всієї Русі», спочатку добилася значної автономії від Московського патріархату, а потім після «Харківського собору» в травні 1992 року відділилася від УПЦ МП, як УПЦ Київського патріархату. Монахи і духовенство Лаври в той перехідний час в більшості були на стороні Філарета або УАПЦ. Але недовго музика грала. Росія і КГБ зрозуміли, що Церква і Лавра можуть стати украінськими і почали діяти.

В червні 1992 року під тиском Президента Росії Бориса Єльцина Леонід Кравчук, який до свого президентства довгі роки “куріровал” ідеологічну та атеїстичну роботу в Україні як зав ідеологічним відділом та секретар ЦК КПУ, пустив до Києва з Москви цілий потяг представників російських силових структур, які під виглядом монахів, що «везли в Україну новообраного Митрополита», захопили Лавру, Покровський та Флорівський монастирі на Подолі, інші монастирі і церковні споруди… А тодішній мер Києва Іван Салій ще й ОМОН підігнав на допомогу російському КГБ і московським попам.

Народні депутати першого скликання Василь Червоній, Олександр Гудима, хлопці з УНСО, інші українські патріоти протистояли навалі, та сили були нерівними, Лавра була окупована. Українська філія Московського патріархату під назвою УПЦ МП восторжествувала, Митрополит Філарет був відлучений від церкви, підданий анафемі, УАПЦ і УПЦ КП осуджені «єдіно вєрним рускім православієм» як «нєканонічєскіє». Виповнилось 30 років ворожої окупації Лаври та, власне, й частини украінськоі Церкви.

Дуже хочеться, щоб сьогоднішні дні окупаційної московської поп-адміністрації були останніми. І не тільки в Лаврі.

Про це пише Костя Кутвіцький у соцмережі фейсбук.

Автор: Vitaliy Melnychuk

Загрузка...
попередня статтяПуmін та вся еліmа РФ вшоці: Пiд чac napaду 9 тpaвня нa Чepвoнiй плoщi сnівають “Слава Україні”… Відео
наступна статтяРадянський герб на «Батьківщuні-Матері» замінять на трuзуб