“Буде рішуча відповідь”, – генсек НАТО про підрив газопроводу між Фінляндією та Естонією

0

Якщо буде доведено умисний збиток інфраструктурі країн НАТО, то це викличе негайну та рішучу відповідь Альянсу. Таку заяву зробив генсек Блоку Єнс Столтенберг, реагуючи на можливий підрив Росією газопроводу BalticConnector на дні Балтійського моря між Фінляндією та Естонією.

Раніше у Гельсінкі заявили про пошкодження газотранспортної магістралі внаслідок диверсії. Наразі триває розслідування інциденту з метою встановити, хто може бути до неї причетний. Фінські сейсмологи в ніч проти 7 жовтня зафіксували коливання земної поверхні в районі газопроводу. За словами глави Міноборони Естонії, водолази підтвердили зовнішнє втручання, яке призвело до пошкодження газопроводу.

Партнери по НАТО поки що роблять обережні заяви і не вимовляють слово “вибух”, але експерти сходяться на думці, що для виведення з ладу газопроводу могло вистачити кількох кілограмів тротилу. Корабель фінських ВМС 10 жовтня визначив місце витоку.

Воно знаходиться у винятковій економічній зоні Фінляндії, але не в її територіальних водах, що робить претензії колективної відповіді НАТО на можливу диверсію не такими вагомими, розповіли Bloomberg військові аналітики. Газопровід Balticconnector був введений в дію у 2020 році. Він забезпечує прокачування понад два з половиною мільярди кубометрів газу з Норвегії, яке після введення санкцій проти Росії стало найбільшим постачальником “блакитного палива” для всієї Європи.

Загрузка...