Давно пора було це зробити! У ВР прoпонують змeншити рoзмір пeнсій суддів Кoнституційного Суду. Ceредня пенсія суддів “легко кажучи” дивує…

0

Комітет ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пропонує зменшити розмір пенсійного забезпечення суддів Конституційного Суду України до 30% винагороди такого судді.

Про це повідомляє пресслужба комітету.

“З метою зменшення соціальної напруги в суспільстві автори законопроєкту за реєстр. №8321 пропонують внести зміни до Закону України “Про Конституційний Суд України”, зменшивши розмір пенсійного забезпечення суддів Конституційного Суду України до 30% винагороди такого судді”, – йдеться в повідомленні.

Під час засідання комітету нардепи піддали сумніву справедливість діючих норм законодавства, відповідно до яких пенсія суддів КС складає 50% винагороди такого судді. Відтак, її розмір дорівнює пенсії у мінімальному розмірі 70 пенсіонерів або 20 пенсіонерів-військовослужбовців.

За словами очільниці комітету Галини Третьякової, українці мають рівні конституційні права і свободи.

“Мати середню пенсію у розмірі 150 тисяч грн на місяць в умовах воєнного стану за рахунок коштів єдиного соціального внеску – на мою думку, не є нормальним та справедливим до громадян, які сплачують такий внесок і отримують пенсії в десятки разів менші”, – зазначила вона.

Зрештою, комітет вирішив рекомендувати комітету ВР з питань правової політики, що визначений головним в опрацюванні цього законопроєкту, рекомендувати парламенту України прийняти його за основу.

За даним Пенсійного фонду, середній розмір пенсій на 1 січня становив 4 622,59 грн, у працюючих пенсіонерів – 4 837,57 грн.

Переважна кількість пенсіонерів (38,06%) отримують виплати в межах від 2 001 до 3 000 грн. Ще 23,54% пенсіонерів – від 3 001 до 4 000 грн. Понад 10 тис. грн на місяць отримують 7,26% українських пенсіонерів.

Загрузка...
попередня статтяДля тих хто любить виcтавляти фoто із моpів і пляжів. Виpішив не пасти задніх і також поxизуватись cвоїм “куpоpтом”…
наступна статтяМаємо гарний результат! Сuлu ПП0 вночі знuщuлu понад 16 крuлатuх раkет! Блuзько 4.00 год 15 серпня 2023 року російські окуnанти завдалu удару по Україні раkетамu повітряного та морського базування.