Кума Медведчука заарештовано на Закарпатті, він заснував банду рекетuрів – СБУ

0

Служба безпеки України (СБУ) провела операцію на Запоріжжі, під час якої заарештувала депутата місцевої обласної ради Івана Чубірка. Він виявився ще й родичем Віктора Медведчука – екс-лідера проросійських сил в Україні.

Подробиці та кадри оприлюднили вдень 7 жовтня на офіційному каналі спецслужби. Під час операції, як повідомляється, було ліквідовано цілу банду рекетирів, яка орудувала на Закарпатті. Чинний депутат Чубірка, за даними СБУ, був її лідером, а також мав статус кримінального авторитету.

“За даними слідства, затриманий депутат організував банду, яка у страху жителів прикордонного регіону “вибивала” з них гроші. Вона створювала штучні або вигадані “комерційні” суперечки, вимагаючи гроші за їх вирішення. У разі відмови платити “данину” бандити загрожували потерпілим насильством та “конфіскацією” особистого майна”, – розповіли в СБУ. З одного з підприємців Закарпаття угруповання вимагало $135 тисяч.

Вона взяла автомобіль жертви “у заручники”, обіцяючи повернути його після виплати “боргу”. Лідера банди заарештували на гарячому разом зі своїм помічником при отриманні $20 тисяч зі своєї жертви. Депутат став фігурантом кримінальної справи про вимагання та викрадення авто. Йому загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Зазначимо, що Чубірко – чоловік рідної сестри Оксани Марченко, яка є дружиною Медведчука.

Затриманий був активним членом прокремлівської партії “ОПЗЖ” і навіть очолював відділення цієї політичної сили у Запоріжжі. У 2022 році Чубірко навіть планував зайняти місце у Верховній Раді замість Іллі Ківи, який втік до РФ, проте ці плани були зірвані.

Загрузка...