Конституція визначає, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Але фактом життя в нашій державі протягом багатьох років було існування також олігархічної гілки влади – групи людей, які вважали, що вони важливіші, ніж законодавці, урядовці чи судді, про це написав у своєму телеграм каналі президент України Володимир Зеленський, далі в оригіналі.
Кожен українець знає, хто ці люди, яких називають олігархами. Кожен українець знає, як олігархи купували політичний вплив і як вони використовували політиків заради своїх інтересів. Держава не мала права це ігнорувати – ніколи. Ні у 2000-х роках, ні у 2010-х роках, ні тим більше зараз.
Завдяки антиолігархічному закону Україна отримує історичний шанс на побудову цивілізованих і чистих відносин між великим бізнесом і державою. Так, це багатьом політикам не подобається. Так, вони хочуть жити, як раніше, працюючи на олігархів. Так, було дуже багато тиску на наших депутатів, дуже багато інтриг і навіть шантажу. Але закон ухвалено.
Я вдячний кожному депутату, який підтримав цей закон. 229 «за» від «Слуги Народу» та 279 «за» в цілому в парламенті – це правильний сигнал. Олігархічної гілки влади в Україні більше не буде. Законодавча, виконавча та судова – так. А для олігархів шлях єдиний – стати чистим бізнесом.
Своєю чергою варто зазначити, що Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія виступає за виключення з його фракції депутатки Людмили Буймістер, яка не голосувала за закон про олігархів.
“Багато моїх депутатів зараз підходять і кажуть, що пані Буймістер треба виключати з фракції за таку “червону позицію”. Я знаю, що пані Буймістер не проти того, щоб її виключали. Ми будемо вирішувати :чи ми будемо її мучити – і нехай вона залишається у фракції, чи… Я думаю, що треба з нею спілкуватися”.
Арахамія наголосив, що Людмила Буймістер не проти виключення, а фракція ще подивиться.
“Я вважаю, що з точки зору партійної дисципліни треба включати. Але це буде вирішувати 70% фракції на засіданні. Можливо, зробимо це в Трускавці”, – сказав Арахамія.
Він також вважає, що якби спікер Дмитро Разумков був на засіданні парламенту 23 вересня і не підтримав би антиолігархічний законопроєкт №5599 у другому читанні, це б стало точкою неповернення в його стосунках із фракцією “Слуга народу”.
У свою чергу варто додадти, що На нараду в Трускавці “слуги народу” не готуватимуть спецзапрошень.
Про це, як повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ, в інтерв’ю журналістам у ВРУ сказав перший заступник голови фракції “СН” Олександр Корнієнко.
За його словами, запрошення на цю робочу нараду буде у відповідній формі. Відповідаючи на запитання, чому туди поки не запросили спікера Дмитра Разумкова, нардеп зазначив: “Засідання фракції в Трускавці – це не весілля”.
“Ми будемо формально і неформально запрошувати всіх, кого вважаємо за необхідне там бачити: це Кабмін, це силовики. І, якщо не буде накладок у пана спікера, можливо, теж відправимо йому запрошення. Але я знаю, що є делегація міжпарламентська, здається, до Варшави, в ці самі дати”, – сказав Корнієнко у відповідь на заяву Разумкова про те, що його не запросили на засідання фракції в Трускавці.