Норвегія оголосuла таке, що ніхто й не чекав… Норвезькuй уряд nередає Україні такі довгоочікувані F-16

0

Норвегія вирішила також передати Україні літаки F-16.

Про це повідомляє телеканал TV 2, посилаючись на кілька джерел

Як зазначається, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре приїхав з візитом до України у День Незалежності, 24 серпня.Офіційних заяв щодо надання та кількості літаків поки що не було.

Норвегія стане третьою країною НАТО після Нідерландів і Данії, яка надає Україні винищувачі F-16.

Нагадаємо, раніше у Білому домі повідомили, що США підтримують рішення надати F-16 Україні після завершення навчання пілотів.

Президент Зеленський після зустрічі із прем’єром Нідерландів Рютте заявив, що обговорюється передача 42 літаків F-16 Україні після тренування наших пілотів. А Нідерланди та Данія зобов’язуються передати літаки F-16 Україні. Українські пілоти вже почали навчання в Данії.

Прем’єр-міністр Данії Фредеріксен заявила, що країна надасть 19 літаків. Перші 6 одиниць Данія планує відправити до України ближче до Нового року.

70 пілотів та авіаторів вже проходять навчання у Данії. Мінімальний термін підготовки, за словами міністра оборони Резнікова, 6 місяців. Водночас командувач Повітряних сил заявив, що два пілоти зможуть опанувати F-16 за чотири місяці.

У Повітряних силах заявили, що для переваги в небі Україні необхідні 128 винищувачів.

У Пентагоні заявили, що США готові навчати українських пілотів на F-16, якщо європейські країни не встигатимуть. Водночас ЄС може компенсувати частину витрат країнам, які передають Україні F-16.

До навчання українських пілотів також приєднається Греція.

Загрузка...
попередня статтяЗeлeнcькuй в nрямому ефірі заявuв хто вuнен в зaruбeлі Пpuгoжuнa: “Кoлu Укpaїнa звepтaлacя дo cвiту щoдo лiтaкiв, мu нe цe мaлu нa увaзi…”
наступна статтяГде найти в Харькове выгодный обмен валют?