Отримають на 1 тисячу гривень більше: Українців за тиждень чекає масштабний перерахунок пенсій

0

В Україні з 1 березня збільшення у розмірі близько 1 тис. грн до пенсії зможуть отримати ті, у кого виплата, що порахована за формулою, становить близько 5 тис. грн. Кожен пенсіонер отримає індивідуальну суму збільшення, вона залежатиме від цілого ряду показників.

Повна пенсія (яку українець отримує на руки) складається з того розміру виплати, який розрахували за формулою, та всіх можливих надбавок. Підвищуватимуть внаслідок індексації не повну пенсію, а саме той розмір, який розрахували за формулою.

Отже, згідно з формулою та можливим підвищенням на 20% (оцінки озвучені в Мінсоці, також є припущення, що індексація буде на рівні 22-24%):

  • збільшення 800 грн до пенсії отримає той українець, у якого зараз пенсія становить 4 тис. грн.
  • без збільшення залишаться ті, хто вийшов на пенсію за спеціальними правилами (серед них чиновники), а також українці, які за формулою заробили на пенсію, розмір якої нижчий за 20%;
  • збільшення в 1 тис. грн отримають ті, у кого пенсія за формулою становить близько 5 тис. грн.

Індексація пенсій відбудеться у березні. Вже підвищені виплати українці, ймовірно, отримають уже у квітні. Точний розрахунок, умови підвищення тощо. стануть відомі вже найближчим часом.

Погана новина полягає в тому, що це буде чи не єдиним суттєвим підвищенням виплат у складному 2023 році. Через повномасштабну війну, яка розв’язала Росії, українська економіка втратила левову частку ВВП, скоротилися надходження до бюджету, знизилася кількість робочих місць.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я