Сенсацíя столíття! Колu мu це знайшлu у нас тремтíлu рукu í ногu: знахíдка в Одесí увійде в íсторíю сучасної Українu як наймоторошнíша: фото

0

В Одесі на колишньому спеціальному об’єкті “Татарка” виявили 29 могильників жертв НКВС. Цей об’єкт знаходиться на 6 кілометрі Овідіопольської дороги. На цей момент вже 29 могильників розкопані – це окремі ями, де поховані жертви “червоного” терору.

Про це йдеться у публікації Українського інституту національної пам’яті на Facebook.

Раніше на цьому ж місці були виявлені розстрільні ями. Ці ями йшли з інтервалом в 1 метр, а кістки загиблих в них лежали в кілька шарів. Трупи розстріляних присипали землею на 20-30 см, а зверху насипали сміття. Потім це звалище рівняли, щоб приховати місця масового вбивства.

Мiсце вказав одеський історик Олександр Бабич, який знайшов у румунських архівах матеріали про масові розстріли та поховання НКВС біля Одеси у 1930-х роках.

Було прийнято рішення про початок розкопок. На цьому місці планують в майбутньому створити сквер-меморіал в пам’ять про загиблих, а останки можуть перепоховати в іншому місці.

“Масштаб могильників жертв НКВС в Одесі вражає своїми масштабами. На сьогоднішній момент, тільки після вивчення Південно-Західного сектора колишнього спецоб’єкта НКВС “Татарка” на 6 км Овідіопольської дороги в Одесі, знайдено принаймні 29 могильників – окремих ям, де були поховані розстріляні одесити – жертви комуністичного терору”, – сказано в повідомленні.

Як зазначають фахівці, кількість могильників ще підраховується, а кількість жертв поки невідома. Однак, вже зараз можна сказати, що даний об’єкт поховань – один з найбільших в Україні.

За архівними документами, могильники можуть перебувати й на території військової частини, яка межує з полігоном. Також роботи не проводять в тій зоні, де прокладені силові електрокабелі.

В Одесі виявили один з найбільших могильників жертв НКВС: фотоВ Одесі виявили один з найбільших могильників жертв НКВС: фотоВ Одесі виявили один з найбільших могильників жертв НКВС: фотоВ Одесі виявили один з найбільших могильників жертв НКВС: фотоВ Одесі виявили один з найбільших могильників жертв НКВС: фотоВ Одесі виявили один з найбільших могильників жертв НКВС: фотоВ Одесі виявили один з найбільших могильників жертв НКВС: фотоВ Одесі виявили один з найбільших могильників жертв НКВС: фото

В Одесі виявили 29 могильників жертв НКВС (Фото: facebook.com/uinppivden)

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що під Кропивницьким археологи виявили поховання, яким 3 і 5 тисяч років.

Загрузка...
попередня стаття“Зараз або нíколu! Прuйшов час це зробuтu”: Лuтва офíцíйно вuступuла з вuмогою неrайної каníтуляції Росíї та всебíчної доnомогu для Українu
наступна статтяЙшов вранці через рuнок, купuв кaвун. 30 гpн зa кг. Цiнa здaлacь завuщеною, aлe все такu взяв, але napу днiв дo тoгo, бpaв в Туpeччuнi пo 3-6 гpн зa кг.