Сльозu щастя! Прямо в Бахмуті – ЗСУ npoрвалu фронт: кілометри звільнення. Піднятu nраnор!

0

ЗСУ звільняють території на Бахмутському напрямку. Українські захисники максимально ефективно використовують озброєння, яке надають країни Заходу. Зокрема, і касетні боєприпаси.

Про це в ефірі одного з телеканалів повідомив заступник командувача Східного угруповання ЗСУ з комунікацій Сергій Череватий. За його словами, потужно працює наша розвідка, аеророзвідка, дорозвідка усіх цілей, фіксація та аналіз після кожного вогневого ураження.

Сергій Череватий зазначив, що ЗСУ враховують та використовують усі помилки російських окупантів. Попри те, що ворог має більше артилерійських снарядів зокрема, але українські військові більш навчені, вмотивовані рухатись вперед.

Ми йдемо поступально, продумавши кожен крок, але невпинно. Щодоби звільняємо сотні українських метрів, щотижня кілометри. Дійде до часу, коли це буде й десятками кілометрів. Це оптимальна тактика за умов тих сил та засобів, які у нас є. Для нас пріоритетним є збереження наших людей, – наголосив він.

Заступник командувача Східного угруповання ЗСУ з комунікацій розповів, що втрати регулярної російської армії на Бахмутському напрямку наближаються до тих, що були у вагнерівців.

Якщо у вагнерівців у середньому дійшло десь до 100 летальних втрат на добу, то зараз приблизно 70 – 80. Сьогодні ми маємо 74 знищених окупантів на Бахмутському напрямку, 152 – поранених та 1 полон, – зауважив Череватий.

Намагаючись максимально завадити наступу ЗСУ, за останню добу росіяни 519 разів завдали артилерійських ударів по позиціях українських захисників, здійснили один авіанальот на Бахмутському напрямку, відбулося 8 боєзіткнень.

Крім людських втрат, окупанти втратили танк, 6 бойових машин піхоти, 2 самохідні артилерійські установки “Гвоздика”, гаубицю Д-30, контрбатарейну радіолокаційну станцію “Аістьонок”, 3 склади з боєприпасами та вантажівки, які перевозили ці боєприпаси.

“Їхня логістика та, наприклад, їхній РЕБ, командні пункти – пріоритетні цілі для наших ракетних військ та артилерії. Розвідники намагаються знаходити ці цілі, а наші чудові артилеристи – уразити їх”, – додав речник.

Постійне переміщення російських бойових частин з одного напрямку фронту на інший є частиною маневрів. До такої тактики вдаються і Сили оборони.

Передислокація підрозділів армії противника обумовлена ситуацією на полі бою та ресурсами на кожному напрямку.

“Росіяни постійно маневрують силами та засобами, так, як і ми, – це постійне змагання. Де їм потрібно посилитись, або де вони намагаються перехопити ініціативу, як зараз на Лимано-Куп’янському напрямку, – вони намагаються там наростити свої зусилля”, – пояснив речник.

Українські військові командири останні місяці уважно стежили за противником та прораховували його наміри. Усі ініціативи ворога були придушені на ранніх етапах.

“Вони не змогли перехопити стратегічну ініціативу, не змогли зламати нашу оборону та вийти у тили. Переконаний, що цей приклад екстракризового військового менеджменту, який продемонстрували наші штаби й командувачі за останні місяці, – уже у підручниках кращих військових академій”, – резюмував Сергій Череватий.

На Бахмутському напрямку Сили оборони України щодня просуваються на сотні метрів, але стикаються з переважаючими в кілька разів силами росіян. При цьому, ЗСУ несуть у 5 разів менше втрат, ніж окупанти.

Про це в ефірі “Апостроф TV” розповів військовослужбовець ЗСУ Іван Тимочко.

“Зараз інтенсивність боїв в Бахмуті вище, ніж на інших напрямках. На полі бою зіткнулися кількість і якість. У нас дуже добре розвинена контрбатарейна боротьба. Є спеціальні радари і високоточна артилерія. У росіян про якість говорити не виходить, вони працюють по площах, тоді як ЗСУ працює по конкретних цілях. Тому, хоче ЗСУ знаходяться в наступі, втрат у них в 5 разів менше, ніж у росіян”, – сказав Тимочко.

Загрузка...
попередня статтяГрuценко до Зеленського: “Наведіть нарешті порядок, пане Президенте! Жодних їм грошей, відібратu від них все!”
наступна статтяВи помітuлu, що npойшла лuше доба nісля сkaндалу з сеpіальнuм маp0 дерств0м на кp0 ві. І що мu бaчuмо?…