Союзник та опонент водночас.

0

Польща – союзник України, що допомагає протистояти російській агресії, втім не забуває про власні територіальні претензії. І останніми роками вони стають все зухвалішими.

Кілька років тому в Україні спалахнув дипломатичний скандал. Віце-консул Генерального консульства Польщі в Луцьку Марек Запур назвав український Львів польським містом. – «Львув єсть польське място». Як і «Станіславув». «Львів – то є польське місто і в сучасності можна стверджувати, що Україна подібним шляхом окупувала Крим і Донбас”, – заявив тоді дипломат.

Не схоже на союзницьку позицію. Що цікаво, і відповідальності пан Запур тоді жодної не поніс. Та це був лише початок.

Цього року Генконсульство Польщі в Луцьку вирішило помпезно відзначити…100-річчя створення Волинського воєводства у складі Другої Речі Посполитої!

Громадськість та професійні кола збурила така новина, адже для України події 1921 року мали негативні наслідки, бо УНР втратила західноукраїнські землі. Сучасна Польща щонайменше з 2017 року офіційно заперечує факт окупації Галичини і Волині, а трактує це як «входження до складу РП на підставі міжнародного права». Та на цьому аргументи поляків закінчуються, адже жодних правових актів, які б дозволяли окупацію та ополячення Волині та Галичини не існує.

Тепер же заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк заявляє, що поляки в Україні зазнають дискримінації щодо свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою та свободи слова. За його словами, “становище поляків в Україні змінюється в гірший бік”, це відбувається через об’єктивні та суб’єктивні чинники. Одним із об’єктивних факторів, на його думку, є соціально-економічна ситуація, яка спонукає людей польського походження в Україні емігрувати.

В Івано-Франківську тим часом множаться різноманітні польські організації. В основному, вони ведуть культурну та освітню діяльність. І в цьому немає нічого поганого. Офіційно зареєстрованих організацій, які дійсно щось роблять для польської культури в Франківську, є шість –Центр польської культури, товариство імені Ф. Карпінського, товариство «Приязнь», організація «Родина польська і Європа», товариство польської культури ім. Анджея Потоцького та польсько-українська молодіжна організація «Млоди Станіславув».

Однак більшість із них не так дбають про культурний чи суспільний розвиток польської спільноти міста, як про вигоду, йдеться про посередництво у справі отримання польської візи чи карти поляка. Такі отримали десятки тисяч українців, при чому, навіть без польського коріння. Важливо те, що отримуючи карту поляка, громадянин України присягає на вірність Польщі. А Центр польської культури в Івано-Франківську сприяє розповсюдженню карти поляка… серед місцевих чиновників!

І хоча ми – союзники та стратегічні партнери, не треба забувати, що «береженого Бог береже».

 

Джерела:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3341963-mzs-zaperecue-tverdzenna-polskogo-cinovnika-pro-diskriminaciu-v-ukraini.html

https://www.unian.ua/politics/2231511-lviv-to-e-polske-misto-u-mereji-vibuhnuv-skandal-cherez-zayavu-vitse-konsula-polschi.html

 

Загрузка...
попередня стаття“Мaлopoc тa дepжaвний 3paдник, ганьба!” Нa Алeї Гepoїв Нeбecнoї Сoтнi “тeплo” зуcтpiли пepшиx ociб дepжaви
наступна стаття2 роки тому до влади прийшла людина, якій не потрібна європа, вони глумились з України на своїх концертах – Порошенко.