Україна nовернула контpoль над “Вuшками Бoйка” в Чopному мopi – ГУР

0

Україна повернула під контроль бурові газовидобувні та нафтовидобувні платформи неподалік від окупованого Криму, відомі як “Вишки Бойка”, заявляє українська військова розвідка. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерство оборони України.

“Вишки Бойка” – це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі.

росія окупувала “Вишки Бойка” у 2015 році, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях. Зокрема, як вертолітні майданчики і для розміщення засобів РЛС.

“Унікальну операцію зі встановлення контролю над “Вишками Бойка” провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті бурові платформи “Петро Годовалець” та “Україна”, а також СПБУ “Таврида” і СПБУ “Сиваш” (самопідіймальні бурові установки – ред.).

Під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС “Неву”, що може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити”.

Загрузка...
попередня статтяЙого 19-річне життя, покладене на вівтар Батьківщини. Богдан Тарасюк заruнув під Роботиним на Запоріжжі 3 вересня.
наступна статтяЩойно! Вражаюча новuна!! “Вuшки Бойка” – наші! 3СУ відбuлu її у роsiян nісля боїв у Чорному морі! Деталі, як їм це вдалося!!!