Звістка

Новини України та світу

  • УКРАЇНА
  • CВІТ
  • БЛОГИ
  • CУСПІЛЬСТВО
  • ПОРАДИ
  • РІЗНЕ
  • Home
  • Події
  • Мобілізація в Україні вплинула на правила в ЄС: що зміниться для чоловіків-біженців

Мобілізація в Україні вплинула на правила в ЄС: що зміниться для чоловіків-біженців

khristina
05.08.202605.08.2026 No Comments

Рада Європи продоажила тимчасовий захист для українців, які втікають від війни. Але через протистояння, що триває, ЄС мало запровадити обмеження.Українські товари

Чому чоловікам більше не даватимуть тимчасовий захист в ЄС

Наразі до 4 березня 2028 року Європейський Союз надаватиме притулок для українських біженців. Як і раніше, громадяни мають право легально перебувати в країнах ЄС, в деяких з них – отримувати проживання та житло, медичне обслуговування, освіту для дітей та працевлаштування. Зміна терміну затверджена рішенням Ради ЄС №2026/1912.

Проте Європа хоче сприяти як захисту переміщених осіб, так й оборонним потребам України. Знаючи про проблеми з мобілізацією, партнери вирішили не надавати тимчасовий захист чоловікам призовного віку, які не зможуть підтвердити виконання своїх військових обов’язків.

Тобто, якщо українець уперше буде звертатися до влади з проханням надати захист, то він додатково має показати дані про законність виїзду з України, право на відстрочку від мобілізації, чи інший документ, що доводить його звільнення від служби.

Водночас чоловіки, які вже мають захист у ЄС, можуть користуватися цим правом до кінця його строку. Адже зміни набули чинності від 5 серпня 2026 року, тому не стосуються тих, хто отримав захист раніше.

Нові правила покликані допомогти Україні не втрачати чоловіків призовного віку, які можуть їхати за кордон за допомогою різних законних, чи ні можливостей. Якщо громадянин підтвердив, що він не може бути корисним під час мобілізації, або ж виконав свій військовий обов’язок, то отримання тимчасового захисту залишається можливим.

Можна вважати таке правило дискримінаційним, але з огляду на потреби в захисті України, воно видається цілком логічним, вважають експерти.

До слова, станом на зараз понад 4,3 мільйона українців залишили свої домівки та отримали тимчасовий захист у ЄС. Німеччина, Польща та Чехія залишаються лідерами серед країн, які прийняли найбільше біженців з України.

Навігація записів

Трамп боїться за майбутнє Путіна: чому США відмовляють Україні у посиленні ППО

Related Articles

У Москві pвуть волoсся на голові від такої нoвини. Що пoвідомили

khristina
05.08.202605.08.2026 No Comments

“Довів свою ефективність у МВС”: Зеленський офіційно представив Клименка як секретаря РНБО

khristina
05.08.202605.08.2026 No Comments

Люди загинули на залізничній платформі: моторошні деталі масованого удару по Київщині (оновлено)

khristina
05.08.202605.08.2026 No Comments

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes