Звістка

Новини України та світу

  • УКРАЇНА
  • CВІТ
  • БЛОГИ
  • CУСПІЛЬСТВО
  • ПОРАДИ
  • РІЗНЕ
  • Home
  • Події
  • Остаточний вердикт: суд зобов’язав УПЦ МП повернути державі величний Богоявленський монастир у Кременці!

Остаточний вердикт: суд зобов’язав УПЦ МП повернути державі величний Богоявленський монастир у Кременці!

khristina
07.05.202607.05.2026 No Comments

Релігійна організація Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) зобов’язана повернути у користування держави комплекс споруд Богоявленського монастиря у Кременці.

Таке рішення ухвалив Західний апеляційний господарський суд, пише Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник, передають Патріоти України.

Як зазначається у повідомленні, йдеться про комплекс споруд Богоявленського монастиря (Богоявленський костел 1760 р., Корпус келій 1760 р., Дзвіниця ХХ ст.) площею 3218,0 кв.м з охоронним номером 190028. Передбачається його передача в оперативне управління заповідника.

Комплекс споруд є пам’яткою архітектури національного значення, що перебувала у користуванні Свято-Богоявленського жіночого монастиря Тернопільсько-Кременецької єпархії УПЦ МП. Термін дії договору безоплатного користування добіг кінця у вересні 2023 року.

Однак, не маючи правових підстав для подальшого перебування на території пам’ятки, монастир не повертав майно балансоутримувачу.

Через це заповідник ініціював позов про повернення майна з незаконного володіння. Розгляд справи тривав близько трьох років, що було зумовлено затягуванням процедури стороною відповідача.

“Загалом відбулося понад 40 судових засідань. Сьогодні Західний апеляційний господарський суд постановив повернути пам’ятку у користування держави”, — додали у заповіднику.

Навігація записів

🦌 Олень Борис знову у центрі уваги: зоозахисники розповіли про його стан після аварії (фото)

Related Articles

🦌 Олень Борис знову у центрі уваги: зоозахисники розповіли про його стан після аварії (фото)

khristina
07.05.202607.05.2026 No Comments

Жоден із видів своєї воєнної активності Росія не зупинила, будемо діяти дзеркально, – Зеленський

khristina
07.05.202607.05.2026 No Comments

Командири уже проти Путіна, – полковник Гордон розкрив, які дії України знищують режим

khristina
07.05.202607.05.2026 No Comments

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes