У неділю, 25 жовтня, в Україні проходять місцеві вибори. Українці обирають депутатів обласних, районних, сільських рад, а також селищних, сільських і міських голів.
Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 і працюватимуть до 20:00. Вибори не проводяться на території анексованого Криму, а також в окупованих районах Донецької та Луганської областей.
У виборах зможуть взяти участь понад 27 млн українців — сьогодні їх чекають на 29 тис. виборчих дільниць.
Через пандемію коронавірусу українців просять дотримуватися на дільницях низки протиепідемічних правил, які офіційно затвердив Кабмін. Наприклад, виборцям не рекомендують брати з собою дітей, закликають дезінфікувати руки на вході до дільниці, бути в масці та дотримуватися соціальної дистанції на її території.
Чимало українців сьогодні отримають по чотири бюлетені — для обрання:
- голови населеного пункту — міста, села чи селища;
- депутатів міської / сільської / селищної ради;
- представників до районної ради;
- депутатів обласної ради.
Мешканцям Києва видадуть по два бюлетені:
- зі списком кандидатів у мери Києва;
- зі списком кандидатів до Київради.
Читайте також:
Крім того, сьогодні, у день місцевих виборів, біля виборчих дільниць проведуть всеукраїнське опитування з ініціативи Володимира Зеленського та Офісу президента. Участь в ньому є добровільною, опитування не повинно проходити на території дільниць.
Головне станом на 15:30
- Вранці 25 жовтня в Україні своєчасно відкрилися абсолютна більшість з 29 тис. дільниць. А ті, які відкрилися із запізненням, згодом продовжили роботу в штатному режимі.
- Явка виборців на 12:00 складала близько 13,5% – за даними громадської мережі Опора. У Києві та Харкові станом на 13:00 явка була нижчою, ніж на парламентських виборах.
- Станом на 13:00 поліція отримала понад 1,6 тис. заяв про порушення, порушено 18 кримінальних справ. Однак в МВС заявили про відсутність грубих порушень, які впливали б на хід виборів.
- Спостерігачі КВУ та мережі Опора заявляють про те, що вибори проходять без критичних порушень чи аномальних проблем у конкретній області. Найбільш серйозні порушення — випадки «каруселей», підкупу та підвезення виборців, зафіксовані в низі регіонів України (зокрема в Києві, Київській, Дніпропетровській та Одеській областях). У Житомирі та Житомирській області зафіксовано масову проблема з відсутністю кабінок для виборців — їх не встигли підготувати.
- Частина проблем та порушень, зафіксованих спостерігачами, пов’язані з т.зв. «опитуванням Зеленського». Були зафіксовані випадки багаторазового заповнення анкет, спроби проводити опитування на дільницях, хаотична організація опитування та участь у ньому неповнолітніх — серед багатьох інших порушень.