У жителя Львівської області, який у грудні минулого року заразився хантавірусом, був контакт із гризунами, проте про масове передання інфекції серед людей не йдеться. У лікарню чоловік потрапив із симптомами: висока температура, дрібні крововиливи, зменшення кількості сечі, болі в попереку і м’язах.
Про це OBOZREVATEL розповіла головна санітарна лікарка Львівщини, епідеміологиня Наталія Тімко. За її словами, хворий потрапив до Львівської інфекційної лікарні 11 грудня, йому за 40 років, він із Дрогобицького району.
Вона розповіла, що чоловікові двічі зробили аналіз, другий із них ще раз підтвердив і саму інфекцію, і формування антитіл до неї.
“У хворого був контакт із гризунами під час виконання робіт у місці, де вони перебували. Спершу була підозра на лептоспіроз (інфекційна хвороба. – Ред), через подібність клінічних ознак. Далі думали на геморагічну гарячку (назва перебігу деяких вірусних хвороб. – Ред). Під час обстеження перевірили й на хантавірус, що, власне, і підтвердилося”, – розповіла лікарка.
“Аналіз двічі робили у вірусологічній лабораторії Центру громадського здоров’я в Києві. Перший раз підтвердився, а за 10 днів прийшла рекомендація повторити. Теж позитивний результат, однак зафіксували вже наростання титру антитіл. Хворий одужав ще перед Новим роком. Про масове передання хантавірусу серед людей не йдеться”, – зазначила Тімко.
Епідеміологиня наголосила: щоб уберегтися від інфікування, людям варто одягати захисні рукавички під час роботи на землі або у підвалах, а також термічно обробляти продукти, куплені на ринку.
Хантавіруси – це сімейство вірусів. Люди можуть інфікуватися ним через екскременти, слину гризунів або сечу, або ж у разі прямого контакту.
Як повідомляв OBOZREVATEL, торік у березні у китайській провінції Юньнань вперше за довгий час зафіксовано смерть від хантавірусу.