Шмигаль: Локдаун буде, «почервоніє» більшість областей і ми будемо змушені його ввести

0

Посилення карантинних обмежень на всій території України можливе, якщо переважна більшість областей опиниться у “червоній” зоні епідемічної небезпеки.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це під час засідання Кабінету Міністрів повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Якщо “червоний” рівень буде запроваджений у переважній більшості областей, то ми будемо змушені вводити посилені карантинні заходи на всій території України”, – сказав Прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що уникнути нового локдауну допоможе дотримання існуючих карантинних обмежень. За його словами, уряд зробить усе, щоб не довелося посилювати карантин на всій території країни.

В Україні відкрився Перший Український телеграм-канал. 3еленський і Шмигаль вже на нього підписались. Все найважливіще, що робиться в країні тепер тільки ТУТ. Приєднуйся і ти!

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я оновило розподіл на карантинні зони. До “помаранчевої” зони епіднебезпеки на 17 березня віднесено 17 регіонів, 4 області перебувають у “червоній” зоні.

17 лютого Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановлено 4 рівня епіднебезпеки та показники їх визначення.

«Зелений» рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень в сторону пом’якшення. Встановлюється одночасно на всій території України, якщо: 1) захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів менше 50% епідемічного порогу; 2) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менше 5%.

«Жовтий» рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.

«Помаранчевий» – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: 1) захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг; 2) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65%; 3) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менше 300; 4) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – більше 60 5) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20%; 6) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів порівняно з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.

«Червоний» рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників: 1) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65%; 2) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менше 300; 3) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – більше 60; 4) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20%; 5) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів порівняно з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров’я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування «червоного» рівня ухвалюється у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів підряд.

Загрузка...
попередня стаття“Нe плaти зa то, чим нe кopиcтyєшcя” – негайно cкacyвaти плaтy за дocтавку та трaнcпoртyвaння приpoдного гaзy – опублікована петиція
наступна стаття“Я все бачив, Марійка прийшла, а він…”: У справі вбuтої Марійки з Херсона з’явився свідок, неочікуваний поворот