Тільки що! Країна у шоці, Медведчук виграв – сталося невимовне: таке у нас правосуддя. Скандал

0

Дарницький районний суд 19 жовтня ухвалив рішення, який частково задовольнив позов народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука проти журналіста й історика Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat про заборону видання і поширення книги «Справа Василя Стуса».

Про це повідомляє Суспільне.

Політик просив суд заборонити поширення книги, оскільки деякі фрази і формулювання в ній, на його думку, порушують честь і гідність. Суд з цим погодився.

“Зобов’язати Кіпіані та видавництво Vivat видалити з книги з розділів “Кримінальну справу №5. Книга життя і смерті Василя Стуса” і “чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса” інформацію про особу Медведчука. Заборонити Кіпіані та видавництву Vivat поширювати надрукований тираж книги “Справа Василя Стуса” і подальше його тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука”, – оголосила суддя.

Також з Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat стягнули 860 гривень на користь Віктора Медведчука.

Це рішення ще можна оскаржити протягом 30 днів.

У свою чергу автор книги Вахтанг Кіпіані у своєму Фейсбуці написав наступне:

“Іменем України”. Суддя Заставенко вирішила, що 6 епізодів книги “Справа Василя Стуса” є неправдою. Два смішних моменти – не можу тепер згадувати всує тов. Медведчука, але називати “сином поліцая” можна”, – написав Кіпіані.

Адвокат Вахтанга Кіпіані В’ячеслав Якубенко розповів, що суд заборонив поширювати книгу в тому вигляді як є. Рішення не поширюється на ті екземпляри, які вже є в бібліотеках або перебувають у власності.

«Віктор Медведчук просив визнати недостовірними дев’ять фрагментів в книзі« Справа Василя Стуса ». Суд задовольнив позов частково. Тобто три фрагмента визнані недостовірними, ще в трьох заборонив використання імені Медведчук як персонажа твору без його згоди», – зазначив він.

Автор книги Вахтанг Кіпіані зазначив, «що ніхто вибачатися перед Медведчуком не буде».

«Рішенням суду повинні видалити ці епізоди. Я звичайно цього робити не буду », – підкреслив він.

Під час судового засідання під будівлею суду проходила акція протесту. Близько 20 учасників повісили на паркан плакати з портретами Віктора Медведчука і Василя Стуса.

У 2019 видавництво Vivat отримало позов від Віктора Медведчука через публікацію книги Вахтанга Кіпіані Справа Василя Стуса. Збірник документів з архіву колишнього КДБ УРСР.

Суть позову зводиться до того, щоб вилучити з продажу – по суті, заборонити поширення книги в будь-якій формі і на будь-якій території. У той же час, за словами Кіпіані, вже продано близько 10 тисяч екземплярів книги.

Коментуючи позов, Медведчук заявив, що «якщо людина дозволяє собі висловлювання, які не відповідають дійсності, то це є предметом судового розгляду».

У книзі Кіпіані зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента. За словами Кіпіані, ця книга не тільки проливає світло на кримінальну справу, а й дає зрозуміти, якою Василь Стус був людиною.

Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують в порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.

Нагадаємо, в серпні 2018 року адвокат Медведчука зажадав видалити з фільму “Заборонений” про життя Стуса сцену процесу, в іншому випадку обіцяв добиватися заборони фільму через суд. Знімальна група вирішила залишити сцену в фільмі, який виходить в прокат 5 вересня.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я