Комітет Верховної Ради з питань безпеки і оборони провів закрите засідання, на якому заслухав офіцера Головного управління розвідки Міноборони України, командира спецпідрозділу, який проводив операцію по захопленню 28 членів російської ПВК “Вагнера”.
Як повідомив у Facebook журналіст Юрій Бутусов, засідання пройшло ще 7 грудня, але досі немає ніякої реакції на озвучені розвідником факти.
“Офіцер розповів про всі деталі спецоперації, відповів на всі запитання народних депутатів… Правоохоронні органи не діють”, – зазначив він.
Таким чином, парламентський комітет отримав докази брехні глави Офісу президента Андрія Єрмака, який неодноразово заявляв, що спецоперація не проводилася.
За словами Бутусова, досі не вирішено питання забезпечення безпеки всіх учасників спецоперації із захоплення “вагнерівців”, на яких російські спецслужби можуть вести полювання.
“Росіянам вигідно усунути тих, хто завдавав РФ великої шкоди. І вигідно усунути тих, хто є вкрай небезпечними і живими свідками зради в керівництві України. Адже це може приховати всі сліди скандалу, чи не так?” – підкреслив журналіст.
Він попередив депутатів комітету з оборони, Офіс президента і керівництво спецслужб, що вони зобов’язані забезпечити безпеку всіх учасників розсекреченої спецоперації.
Факти вказують на Єрмака
Якщо інформація офіцера ГУР МО буде оприлюднена, вона може стати ще одним доказом того, що Єрмак є агентом Росії.
За даними Бутусова, глава ОП особисто повідомив у Білорусь про те, що Служба безпеки України готує спецоперацію із затримання “вагнерівців”.
“На моє переконання і за даними моїх джерел, саме Андрій Єрмак дзвонив у Білорусь і подав сигнал керівникам деяким в білоруській владі (кому конкретно, ми не знаємо) про те, що їде небезпечна група, придивіться до неї уважно. Тобто інформація була конкретна. Але достатня для того, щоб це була наводка, на жаль, і для того, щоб білоруські спецслужби затримали цю групу”, – зазначив Бутусов.
Також показовою є історія з обстрілом машини командира групи ГУР МО з позивним “Швед”, який виїжджав зі своєї квартири на Позняках у Києві.
“Співробітники контррозвідки чогось відкрили вогонь по машині “Шведа” прямо серед житлових будинків, просто дивом ніхто не постраждав… Навіщо було по ньому стріляти? Це наводить на серйозні підозри”, – розповів колишній співробітник Міноборони, підполковник Михайло Ніколов (позивний “Лермонтов”).
На його думку, спецоперація зі звільнення полонених в ОРДЛО була зірвана в результаті зради в керівництві України.
Про те, що Єрмак – агент Москви, який реалізує план РФ, говорив і російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.
За його інформацією, перший “акт зради” Єрмак зробив в липні 2019 року, коли підписав зі своїм куратором Владиславом Сурковим протокол, де Україна брала на себе односторонні зобов’язання реалізації так званої формули Штайнмайера.
“Я вважаю, що він усвідомлений агент російської влади. Більш того, у мене є ексклюзивні відомості з Москви, що стосуються і подробиць його вербування і зв’язків. Всі його дії спрямовані на те, щоб односторонньо щось підписати. Вершиною його творчості було підписання угоди про консультативну раду ОРДЛО і України в березні. Це було зірвано громадянським суспільством”, – сказав Піонтковський.
Зі свіжих прикладів – провал призначення віце-прем’єр-міністром – міністром енергетики Юрія Вітренка, який лобіював Єрмак. До речі, воно провалилося тому, що голосувати за кандидатуру Вітренка відмовилися групи Сергія Льовочкіна і Віктора Медведчука у фракції ОПЗЖ.
Стає очевидно, що дії Єрмака загрожують національній безпеці України. Однак президент Володимир Зеленський вважає за краще не реагувати на факти. Або він не вважає це загрозою, або нехтує нацбезпекою.
Джерело:korupciya.com