Site icon Звістка

Оновлення військово-облікових даних: юристи пояснили, чого чекати після 16 липня

За словами експертів, якщо чоловіки після оновлення даних бачать, що не стоять на обліку, то їх можуть викликати за повісткою до ТЦК.

В Україні триває мобілізація  / колаж УНІАН, фото УНІАН

Юристи пояснили, чого чекати військовозобов’язаним чоловікам після 16 липня в разі вчасного оновлення, або неоновлення військово-облікових даних. Про це повідомили юристи компанії “Столична правова група” Володимир Прядка та Андрій Бойко у своєму відео в Youtube.

Зокрема, юрист Прядка пояснив, чого очікувати тим особам, які оновили дані.

“Військовозобов’язаних чоловіків, які оновили дані, можуть викликати повістками за місцем фактичного проживання, яке вони зазначили при оновленні даних. Тут нічого нового ми не очікуємо, за виключенням, хіба що способів виклику, адже з 17 липня у представників ТЦК додається така опція як заочні повістки”, – відзначив Прядка.

При цьому, він звернув увагу, що при оновленні даних тисячі чоловіків бачать, що не перебувають на обліку.

“У цьому випадку у вас досить високі шанси на отримання повістки, на уточнення даних і постановку на військовий облік. Чи означає це, що після оновлення усім поголовно будуть надходити повістки? Звісно ні! На це у системи ТЦК просто фізично немає ресурсу”, – повідомив Прядка.

Своєю чергою, юрист Бойко пояснив, чого чекати тим особам, які не оновили дані.

“Чи варто розраховувати, що якщо ви, не оновили дані, то про вас ТЦК нічого не знає або просто забуде? Звичайно, ні! Ті чоловіки, які не оновили свої дані, будуть викликатися за місцем їхнього останнього зареєстрованого або задекларованого місця проживання, тобто, прописки. І тут, на допомогу працівникам ТЦК, прийдуть дані демографічного реєстру або реєстру фізичних осіб платників податків, до яких вони мають доступ”, – відзначив Бойок.

Також він пояснив, що буде за ситуації, коли у особи взагалі немає прописки.

“Чи будуть надсилатись повістки тоді? Надсилати повістки нема куди, але не забувайте, що повістки можуть вручатися і в будь-яких громадських місцях, на блокпостах. Вони можуть бути передані для вручення через керівника підприємства, де ви працюєте, і т.д. Крім того, дані осіб, які не оновлять свої дані будуть передаватися до бази даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС. Потім, такі особи будуть потрапляти у розшук. І в подальшому поліція буде вчиняти адміністративне затримання і доставлення таких осіб до найближчого ТЦК, де їх примусово поставлять на військовий облік”, – наголосив Бойок.

Оновлення даних до 16 липня – що важливо

Як повідомляв УНІАН, раніше народний депутат від фракції Слуга народу Олександр Федієнко наголосив, що всі військовозобов’язані, які не оновлять дані до 16 липня, автоматично стають ухилянтами і підпадають під штрафні санкції. За ухилення від оновлення військово-облікових даних можуть застосовувати штраф у розмірах від 17 тисяч до 25 тисяч 500 гривень.

Exit mobile version