Хоч зпершу усі звертають увагу на дизайн та геометрію леза, насправді дуже важно, щоби ніж було зручно тримати. Причому зручно повинно буте саме вам, щоби там не казав продавець.
Про ножові клинки та сталі написано багато. Ми ж пропонуємо подивитись на це питання насправді з іншого боку.
Чи важлива для ножа конструкція його рукоятки?
У вашого ножа повинна бути рукоять, якою саме ви зможете легко керувати.
Часто рекомендують, щоби поверхня рукояті була текстурованою для додаткового зчеплення з долонью. Обов’язково переконайтеся, що така текстура вам підходить.
Деякі люди також віддають перевагу ергономічним рукоятям. На жаль, долоні у людей різні за розміром та формою. Це означає, що фігурні вирізи під пальці можуть комусь підійти, а комусь – ні.
Не рекомендуємо купувати ніж з такою рукояттю, якщо ви перед цим не можете потримати його в руках. Як подарунок такий ніж, теж – досі ризикований варіант.
Як не дивно, але прості класичні рукоятки більш універсальні (а для декого ще й більш зручні).
Так що, найкраще, що ви можете зробити – це потримати кілька ножів у своіх долонях. Довшим рукам потрібні довші ручки. Товсті руки потребують менших діаметрів рукоятей. Якщо ви будете використовувати свій ніж переважно під час роботи в рукавичках, це також змінить те, яка рукоять для вас буде кращою. Вам потрібно з’ясувати, який ніж ви можете тримати надійно і з достатньою вправністю, щоб виконувати свою роботу.
На що ще звернути увагу, коли дивишся на рукоять ножа?
Рукоятки виготовляються з самих різних матеріалів, що також впливає на зчеплення та комфорт ножа у вашій долоні. Існує кілька синтетичних матеріалів, таких як мікарта, скловолокно та твердий нейлон, які є найпоширенішими варіантами матеріалів для рукоятей більшості сучасних моделей ножів. На відміну від дешевих пластиків, це – легкі та надійні матеріали, що не бояться вологості та перепадів температур.
Вам можуть, навпаки, подобатися класичні, натуральні матеріали, такі як спеціально оброблені тверді породи деревини, кістка, шкіра та перламутр. Це – теж непоганий вибір.
Крім того, є конструкції з титану, нержавіючої сталі та алюмінію. Такі рукояті часто виглядають красиво та надійно. Але пам’ятайте, що метал сильно остиває на морозі та сильно розігрівається від жару. До того ж, мокрою рукояттю з металу просто небезпечно користуватись. Вона стає слизька.
Радимо звертати увагу, наскільки плотно підігнані одна до одної деталі на рукоятці. Чи нема між деталями щілин та зазорів. Чи не розбовтані вони.
Також не повинно бути пошкоджень або слідів корозії.
Усе це – важливі показники якості ножа та класу виробника.
Не витрачайте час та гроші на непотріб.
Чи варті авторські ножі своїх грошей?
Добре, ми зрозуміли, що не варто витрачати гроші на різний неякісний мотлох. Так може пошукаємо щось зі списків найкращих?
Наприклад, часто можно прочитати та почути, що кращі ножі – це ножі, що зроблені не на фабриках, а у майстернях майстрів – найфмейкерів. Чи це правда? Може варто купити саме такий ніж?
Так, іноді це – справжні вироби мистецтва. Але й ціна на такий ніж буде як на сучасний арт – об’єкт.
Тому для побутового використання такий ніж, мабуть, не кращій вибір. Уявіть, яка трагедія буде, якщо ви, наприклад, втопите його на рибалці або загубите у лісі.
Так що, якби нам не рекламували авторські шедеври, залиште краще їх для виставок та колекцій.
Доречі, іноді відомі найфмейкери співпрацюють з промисловими виробниками. Серійні версії авторських ножів, що народжуються під а таких колаборацій, часто бувають насправді гарними ножами.
Щось на зразок підсумків
Купити складаний ніж – то насправді гарна ідея.
Особливо, якщо враховувати, скільки зусиль поклали виробники ножів, щоби дестигматизувати у суспільстві цю звичку.
Витратьте час, зблизька досліджуючи та тримаючи у своїх руках різні складані ножі, щоб зрозуміти, який саме тип ножа буде найкращим, щоб відповідати вашим потребам. Ви обов’язково знайдете свій ніж.
Якщо це трапиться, швидше за все, скоро ви побачите, що ваш ніж стане тією річчю, без якої ви не зможете вийти з дому.
Джерело – https://wellgo.ua/nozhi/skladnye/